دیدار هیات مدیره انجمن اتحادیه انجمن های اسلامی و هیات اجرایی خانه كارگر تبریز

دیدار هیات مدیره انجمن اتحادیه انجمن های اسلامی و هیات اجرایی خانه كارگر تبریز

هیات مدیره اتحادیه انجمن های اسلامی كارخانجات و واحدهای تولیدی تبریز ، ضمن حضور در خانه كارگر تبریز ، با اعضای هیات اجرایی خانه كارگر این شهر دیدار و گفت گو كردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز ، در این دیدار ابتدا مهندس حبیب زاده ، از اعضای هیات مدیره اتحادیه انجمن های اسلامی كارخانجات تبریز ، طی سخنانی به فعالیت ها و نقش انجمن های اسلامی در سطح واحدهای تولیدی اشاره كرد و گفت : هیات مدیره جدید اتحادیه های انجمن های اسلامی تلاش دارد تا به صورت نهادی غیروابسته به دولت فعالیت كند.
وی فعالیت های خانه كارگر تبریز در جهت پی گیری مطالبات جامعه كارگری را مورد تقدیر قرار داد و گفت : بیش از 40 درصد از جامعه را كارگران تشكیل می دهند ؛ اما متاسفانه مسائل جامعه كارگری در تصمیم گیری های كلان كشور مورد بی توجهی قرار می گیرد.
حبیب زاده افزود : در مجلس هفتم برای اقشار مختلف ، فراكسیون هایی از قبیل فراكسیون پزشكان ، كارمندان و ورزش تشكیل شده است ؛ ولی متاسفانه به دلیل نبود نمایندگان واقعی و متعلق به جامعه كارگری ، فراكسیونی در جهت حمایت از كارگران تشكیل نشده و در جهت رفع مشكلات آنان گامی برداشته نمی شود.
وی ، مسائل مطروحه توسط خانه كارگر تبریز را مشكلات واقعی كارگران ذكر كرد و گفت : در جهت حفظ منافع كارگران ، به عنوان یك ارزش ملی باید اختلاف نظرهای احتمالی را باید كنار گذاشته و به عنوان یك خانواده برای رفع مشكلات وارد میدان شویم.
بنا بر این گزارش ، دبیر اجرایی خانه كارگر تبریز نیز در این نشست ، تشكیل و فعالیت انجمن های اسلامی در سطح كارخانجات تبریز را اقدامی ارزشمند در جهت تبیین و پیشبرد اهداف فرهنگی ، ارشادی عقیدتی و مذهبی در عرصه های كار و تولید ذكر كرد و گفت : یكی از اهداف اصلی خانه كارگر و كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار ، همراهی و همكاری با اعضای انجمن های اسلامی كارخانجات است كه در كنار هم برای جامعه كارگری منشاء خیر باشیم.
كریم صادق زاده ، با اشاره به این كه امروز بیشترین اعضای انجمن های اسلامی به عضویت شوراهای اسلامی كار انتخاب و یا از تركیب شوراهای اسلامی كار در به عضویت انجمن های اسلامی كارخانجات درآمده اند ، گفت : باید ازهمه امكانات برای توسعه و حمایت از كارگران بهره جوییم و از همدلی موجود جهت تعمیق فعالیت های جامعه كارگری استفاده لازم را ببریم.
وی افزود : ما نقطه نظرات مشتركی در جهت احقاق حقوق كارگران داریم كه در این راستا باید با مشاركت یك‌‏دیگر در این راستا حركت كنیم.
این مقام كارگری ، هم چنین به تشریح فعالیت های مختلف خانه كارگر در بخش های مختلف پرداخت و گفت : خانه كارگر تبریز ، به غیر از فعالیت ها و تلاش هایی كه در جهت صیانت از نیروی كار به طرق مختلف به انجام می رساند ، برنامه های متعددی در جهت ارائه امور رفاهی و آموزشی انجام می دهد.
وی افزود : تشكیل تعاونی مسكن كارگران صنوف تبریز و برنامه واگذاری یك هزار واحد مسكونی و آپارتمان به كارگران و تاسیس مركز علمی- كاربردی خانه كارگر تبریز كه اكنون با داشتن نزدیك به یك هزار دانشجو ، بزرگ ترین واحد تحت پوشش دانشگاه جامع علمی كاربردی است ، از جمله مهم ترین اقداماتی است كه در جهت رفاه كارگران به انجام رسیده است.
صادق‌‏ زاده در خاتمه ، به خرید زمین برای ایجاد ساختمان مركز علمی- كاربردی خانه كارگر تبریز اشاره كرد و گفت : در جهت ایجاد رفاه برای دانشجویان و كارگران ، برنامه احداث مجتمع فرهنگی و آموزشی مركز علمی - كاربردی خانه كارگر تبریز در دستور كار قرار گرفته و امیدواریم ؛ به زودی عملیات اجرایی آن را اغاز كنیم.
/كد091235$جا


9 دی 1383 12:35
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟