ما به پشتوانه سینما امنیت شغلی اهالی سینمای ایران را فراهم می‌كنیم

نامه سرگشاده اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران؛
ما به پشتوانه سینما امنیت شغلی اهالی سینمای ایران را فراهم می‌كنیم
هیئت مدیره اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران نامه‌ای سرگشاده نوشته كه در بخشی از آن آمده است: ما به پشتوانه سینما و قدرت هنرمندان سینمای ایران امنیت شغلی اهالی سینمای ایران و طرح تازه بیمه كارآفرین و حمایت مطلق از تولید تا توزیع را اجرا خواهیم كرد.
به گزارش خبرگزاری فارس،اعلام خبر تشكیل جلسات بررسی پرونده‌های پروانه ساخت در اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران بازخوردهای متعددی دربر داشت هیئت مدیره اتحادیه تهیه‌كنندگان سینمای ایران نامه‌ای سرگشاده برای خبرگزاری فارس ارسال كرده است كه متن آن در ادامه می‌آید:
**«دست آورد تازه بعد از 30 سال سینمای انقلاب اسلامی ایران »
به نام خدا و خدایمان را سپاس كه در ایام تولد دختر پیام آورش از بهترین زنان هستی و در فراز آزادی شهری خرم كه خون خرمی‌اش را آبیاری كرد و در آستانه رحلت پیر و مراد و معمار بزرگ انقلاب. سینمای ایران دست آورد تازه‌ای به دست آورد و برای اولین بار در تاریخ سی و دو ساله انقلاب اسلامی امر مهم مدنیت واگذاری اختیارات به اصناف در سینمای ایران طبق اصل 44 قانون اساسی و كاهش تصدی‌گری دولت شكل گرفت و این بار هم به یمن مسئولان دریا دل كه اختیارات خودشان را تنفیذ به صنف واحد كردند. به این اتفاق مهم اتحادیه تهیه كنندگان یا به اصطلاح عام صنف واحد تهیه كنندگی ضمن ارج نهادن شهامت معاونت محترم سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه پس از سالها حرف بی‌عمل و وعده‌های توخالی این بار مردانه عمل نمود و برای كارشناسی پروانه ساخت را به خود اهالی سینمای ایران واگذاركرد.
از همه صنوف و اهالی سینما كمك و یاری و همراهی بخواهیم تا بتوانیم به همه گذشتگان و آیندگان بنمایانیم وقتی اختیار در دست خود مردم باشد مردم حماسه‌هایی ماندگار خلق خواهند كرد، به درستی و راستی نه كذب و كجی.
ما می‌دانیم‌ دولت‌ها و معاونت‌ها باگرایش‌های مختلف می‌آیند و می‌روند. اما این هنر سینما است كه ماندگار می‌ماند. پس ما حضور بی‌خاصیت را طالب نیستیم اما در هر شرایطی باید از سینما و فرهنگ پاسداری كرده و بی‌صنف این ممكن نخواهد بود. ما تعامل می‌كنیم كه سنگ بر سنگ بند باشد نه سنگ‌اندازی می‌كنیم نه سنگ بر سر می‌زنیم. سنگ می‌تراشیم كه از دل سنگ تندیسی لایق برای سینمای ایران شمایل شود.
در بخش دیگری از نامه آمده است: اهالی محترم سینمای ایران این دست‌آورد بزرگ و آرزوی برآورده شده را به شما تبریك می‌گوئیم. ما نماینده شماییم به بازسازی و ترسیم آینده سینمای ایران به تعامل با مسئولین نه واداد‌گی و یا تخاصم رو به تزاید و لاین حل كه سینمای ایران باید شأن و وقار خود را بازیابد. سینما فقط و فقط به هنر و فرهنگ این مردم پرتحمل خواهد پرداخت و با مسیر و نبض این مردم شریان خواهد داشت بی‌هیچ راست و كج شدن و تملق گفتن. ما به حمایت همه سینمای ایران و خانه محترمش تلاش خواهیم كرد امنیت شغلی را پس از سالیان سال به سینمای ایران بازگردانیم.
به لطف خداوند زین پس اهالی سینما خود اهالی خانه محترم خود پروانه ساخت خواهند داد و میزان، استقبال و حضور مردم خواهد بود. پس بر این سرگشاده مكتوب همه صنوف را منتظریم و همه با اتحاد و حدیث تازه با زلال آینه سینمای ایران را ترسیم خواهیم كرد. همراهی نكردن یا مانع تراشی حكم خودزنی برای ما را دارد و ما به پشتوانه سینما و قدرت هنرمندان سینمای ایران امنیت شغلی اهالی سینمای ایران و طرح تازه بیمه كارآفرین و حمایت مطلق از تولید تا توزیع را اجرا خواهیم كرد. پس به این نامه یا علی و بسم ا... بر همه .

8 خرداد 1390 16:55
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟