الحاق "فرش " به "صنایع‌دستی " متوقف شد

الحاق "فرش " به "صنایع‌دستی " متوقف شد
علی‌رغم پیگیری‌های دوساله برای الحاق "مركز ملی فرش " به "معاونت صنایع ‌دستی " با مصوبه مجلس برای یك‏فوریت ادغام سازمان میراث فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌ها متوقف شد.
یك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: معاونت صنایع دستی طی سال‌های اخیر با جدیت موضوع الحاق مركز ملی فرش به معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را پیگیری می‌كرد اما با طرح موضوع ادغام سازمان میراث فرهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب یك‎فوریت آن در مجلس، پیگیری‌ها متوقف شد و این موضوع مسكوت ماند.
وی در ادامه افزود: این در حالی است كه تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و بافندگان فرش روستایی و شهری عموماً موافق الحاق "فرش " به "صنایع دستی " هستند و دلایلی كه برای این موافقت عنوان می‌كنند نخست این است كه فرش، صنعت دست است و از سوی دیگر با شرایط فعلی هنرمندان در زیرمجموعه صنایع دستی، بافندگان فرش به دنبال قرار گرفتن زیر چتر حمایتی صنایع دستی هستند.
این منبع آگاه گفت: در حال حاضر اتحادیه‌های فرش با ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی از اینكه "فرش " به فراموشی سپرده شود ابراز نگرانی می‌كنند.
وی افزود: موضوع الحاق مركز ملی فرش به معاونت صنایع دستی نیاز به مطرح شدن و تصویب در شورای عالی اداری و سایر نهادهای مربوطه دارد كه نهایتاً توسط دولت ابلاغ خواهد شد اما در حال حاضر با مطرح شدن بحث ادغام سازمان میراث فرهنگی فعلاً پیگیری‌ها متوقف شده و طرفین نیز تا زمان قطعی شدن موضوع اطلاع رسانی نخواهند كرد.

31 خرداد 1390 13:24
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟