اجرای بیمه تكمیلی هنرمندان در سال جاری

اجرای بیمه تكمیلی هنرمندان در سال جاری
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی نخستین جشنواره تئاتر شهروند به لزوم توجه هنرمندان به تولید آثار فاخر هنری جهت مقابله با هجمه دشمنان نظام تاكید كرد و گفت: امسال برای حمایت بیشتر از هنرمندان بیمه تكمیلی آنان اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حمید شاه آبادی قبل از ظهر امروز در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر شهروند در سقز با برشمردن ویژگی هنرمندان ایرانی اسلامی، افزود: امروز نهضت عظیم هنری كه توسط هنرمندان متعهد عرضه می‌شود بهترین مقابله با فتنه‌گران و دشمنان نظام است كه در تحقق هر حركت هنری از جمله تئاتر نباید سهم مشاركت همه دستگاه‌ها را نادیده انگاشت.
وی نفس برگزاری جشنواره‌های هنری را تا مادامی كه به پیكره تولید اثر ضربه نزند مثبت ارزیابی نمود و گفت: جشنواره تئاتر شهروند در كردستان حركت زیبنده‌ای بود كه توان و دیدگاه هنر در مدیریت شهری را به عنوان یك اهرم موثر به نمایش گذاشت.
معاون امور هنری قریحه و ذوق سلیم هنرمندان كردستانی را ستود و افزود: در سال جاری 36 گروه نمایشی در استان كردستان به ثبت رسیده كه با حمایت اداره كل هنرهای نمایشی وضعیت حداقلی اجراهای عمومی را به حداكثر خواهد رسانید.
شاه‌آبادی با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص بیمه هنرمندان خاطر نشان كرد: هنرمند دانش آموخته علمی و تجربی ما برابر این مصوبه زیرپوشش و حمایت بیمه هنرمندان قرار گرفته و تنها محدودیت در این خصوص برای هنرمندان مرد بالای 50 سال و زنان هنرمند بالای 45 سال است.
وی از اجرای بیمه تكمیلی هنرمندان نیز در سال جاری خبر داد و تصریح كرد: تلاش همه خدمتگزاران عرصه فرهنگ و هنر به حداقل رساندن دغدغه معیشتی هنرمندان برای نیل به تولید اثری فاخر از سوی هنرمند متعهد و انقلابی مروج هنر انقلاب و ارزش های ناب اسلامی و ایرانی است.
در آیین پایانی جشنواره تئاتر شهروند از تندیس این جشنواره نیز توسط دكتر شاه آبادی و عثمان رحیمی شهردار سقز نیز رونمایی شد.
از نكات قابل توجه این مراسم اهدای تابلو فرش‌های دستباف به هیئت داوران و حامیان جشنواره بود كه در آن تابلو فرش دكتر قطب‌الدین صادقی هنرمند نام آشنای كردستانی كه به نشر حجاب و عفاف می‌پرداخت، دیدنی بود.

5 تير 1390 17:45
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟