طلاق؛ پاسخ دختر پول‌دار به بیكاری پسر دانشجو

طلاق؛ پاسخ دختر پول‌دار به بیكاری پسر دانشجو
زنی در دادگاه خانواده گفت: همسرم به دلیل این‌كه خانواده من از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند به دنبال شغلی نمی‌گردد و انتظار دارد پدر من تمام دارایی خودش را در اختیار او قرار دهد.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زوجی با حضور در دادگاه خانواده درخواست طلاق توافقی خود را به رییس شعبه ارائه كردند و زن جوان در پاسخ به پرسش قاضی مبنی بر این‌كه چرا قصد جدایی دارید، گفت: من و همسرم چهار سال است كه به عقد یكدیگر در آمدیم ولی هنوز زندگی مشترك را شروع نكرده‌ایم، زیرا متاسفانه همسرم هنوز دانشجو است و بعد از چهار سال نتوانسته است شغلی برای خود فراهم كند. او زمانی كه به خواستگاری من آمد در شركتی مشغول به كار بود، اما بعد از عقد، دیگر به محل كارش نرفت.
وی مدعی شد: مدت كوتاهی بعد از عقدمان متوجه شدم بیكار است و زمانی كه دلیل او را برای بیكار شدن پرسیدم در پاسخ گفت: از محل كارم خوشم نمی‌آید و ترجیح می دهم در خانه بمانم.
این زن جوان خاطر نشان كرد: خانواده من و همسرم از نظر اقتصادی تفاوت بسیاری با یكدیگر دارند و من فكر می‌كردم مسایل اقتصادی اهمیت چندانی در شروع یك زندگی ندارد اما كاملاً اشتباه می‌كردم. زیرا همین مسائل اقتصادی باعث شد ما چهار سال در دوران عقد به سر ببریم و اكنون در دادگاه باشیم.
وی با بیان این‌كه همسرم هنوز دانشجو است، عنوان كرد: همسرم آن‌قدر كه به فكر درس خواندن است به فكر آینده شغلی خود نیست. درس خواندن خوب است اما به شرطی كه در كنارش شغلی برای آینده وجود داشته باشد، همسر من زمانی كه درسش به اتمام برسد تازه می‌خواهد به دنبال شغل باشد كه در این حالت سال‌ها طول خواهد كشید تا به شغل برسد.
همسر این زن كه در دادگاه حضور داشت بیان كرد: همسرم از لحاظ مالی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد ولی حاضر نیست من در یكی از رستوران‌های او مشغول به كار شوم، من از لحاظ مالی مشكل دارم ولی همسرم نمی‌خواهد به من كمك كند.
زن در ادامه اظهارات شوهرش گفت: مشكل اصلی من همین است كه او به دلیل این‌كه خانواده من از لحاظ مالی مشكلی ندارند سركار نمی‌رود، چون می داند اگر هم بیكار باشد ما مشكلی از این لحاظ نخواهیم داشت، اما من از این رفتارها متنفرم و حاضر نیستم با وی به زندگی ادامه دهم. طلاق می‌خواهم و مهریه را هم نمی‌خواهم.
به گزارش ایسنا، قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات زوج جوان، طلاق توافقی آنها را صادر كرد.

22 امرداد 1390 8:30
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟