دستگیری اعضای گلدكوئیست در ورامین

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خبر داد:
دستگیری اعضای گلدكوئیست در ورامین
فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: ماموران انتظامی شهرستان ورامین با اجرای یك عملیات گسترده چهار لیدر و 46 عضو شركت هرمی گلدكوئست را دستگیركردند.
به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به نقل از روابط ‌عمومی فرماندهی ویژه انتظامی شرق استان تهران، سیروس فتحی گفت: مأموران انتظامی شهرستان ورامین با انجام كار اطلاعاتی و پلیسی از فعالیت دو نفر به نام‌های «اسماعیل‌ ـ ر» و «فرزاد ــ الف» در یك شركت هرمی مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران افزود: طی بررسی‌های به عمل آمده برای مأموران محرز شد، افراد مذكور با اجاره چند منزل مجردی از شهرستان به ورامین آمده و به بهانه استخدام در یكی از كارخانجات بزرگ ورامین به شرط داشتن مبلغ «20 میلیون ریال» برای رهن خانه، در سطح وسیعی از كشور اقدام به جذب افراد ساده لوح كرده و بعد از مدتی برنامه‌هایی برای توجیه اعضاء در پاتوق‌های مورد نظر ترتیب می‌دهند.
این مقام آگاه انتظامی ادامه داد: با روشن شدن موضوع و شناسایی مخفیگاه‌های متهمان، ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در چند عملیات ضربتی موفق شدند 50 عضوراصلی باند بزرگ شركت گلدكوئست را دستگیر و در بازرسی از محل تعداد كثیری «كیس كامپیوتر‌، سی.دی و جزوات آموزشی» را كشف و ضبط كنند.
وی تصریح كرد: در تحقیقات گسترده مشخص شد، در مواردی كه اعضای جدید پس از ورود به شهرستان پی به چگونگی فعالیت این شركت می‌بردند سرشاخه‌های اصلی شركت با ترفند ویژه‌ای وجوهات نقدی این قبیل افراد را به سرقت برده و سپس با دست خال آنان را راهی شهر و دیار خود می‌كردند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران در پایان هرگونه فعالیت در اینگونه شركت‌ها را غیر قانونی دانست و خاطرنشان كرد: عضویت در آنها جرم محسوب می‌شود و در صورت عضویت در این قبیل شركت‌ها، افراد تحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند.
بر پایه این گزارش، متهمان به بزه انتسابی خود معترف و به همراه پرونده مقدماتی به دادسرا معرفی شدند.

23 امرداد 1390 11:12
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟