استقرار 7 شرکت دانش‌ بنیان در مرکز رشد دانشگاه آزاد تهران‌ جنوب

استقرار 7 شرکت دانش‌ بنیان در مرکز رشد دانشگاه آزاد تهران‌ جنوب

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد تهران‌ جنوب با بیان اینکه در مرکز رشد واحد تهران‌ جنوب 20 شرکت مستقر هستند، گفت: از این تعداد 7 شرکت رتبه دانش‌ بنیان را اخذ کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، شیخان در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران‌ جنوب، سیاست‌های پیگیری شده و عملکرد پژوهشی واحد تهران‌ جنوب را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: پرداخت تشویقی به نویسندگان مقالات تا رقم 43 میلیون ریال در راستای یکی از اهداف پژوهشی واحد مبنی بر افزایش کیفیت و کمیت فعالیت‌های پژوهشی و فناوری در دستور کار قرار گرفت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد تهران‌جنوب افزود: همچنین آمار مقالات ساینس، 300 مورد بود که با مقالات وزارت علوم و وزارت بهداشت به 600 مقاله می‌رسد. در واقع افزایش شش‌ونیم برابری مقالات ساینس را نسبت به مقالات ISI listed شاهد بودیم. همچنین در مقالات علمی پژوهشی با رشدی 58 درصدی مواجه شدیم.
وی با بیان اینکه آمار پرداخت تشویقی‌ها بالغ بر 250 میلیون تومان بود، گفت: بازار مقالات و کنفرانس‌های نامعتبر در کشور داغ است که این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که در این راستا واحد تهران‌ جنوب تا حدودی توانسته است با این مباحث مقابله کند که در همین جهت توانستیم سه هزار مقاله را سال گذشته اعتبارسنجی کنیم.
شیخان ضمن تاکید بر اینکه دانشگاه به دنبال طرح‌های برون‌دانشگاهی است و مشترک با سازمان‌ها است، از کاهش 30 درصدی در اخذ طرح‌های درون‌دانشگاهی خبر داد و گفت: پنج مجله علمی پژوهشی مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت را در واحد داریم که مجله انرژی تا ژوئن 2017 ایمپکت می‌گیرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد تهران‌ جنوب همچنین با بیان اینکه سالانه 15 عنوان کتاب چاپ می‌کنیم، اظهار کرد: درخصوص پایان‌نامه‌ها تلاش بر این بوده که پایان‌نامه‌های با موضوع جامعه و صنعت مورد حمایت قرار گیرد که با توجه به 16 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و 600 عضو هیات علمی در واحد تهران‌جنوب انتظار داریم با هدایت اساتید خروجی خوبی را در بخش پایان‌نامه‌ها داشته باشیم.
به گفته شیخان، دانشگاه آزاد واحد تهران‌ جنوب دارای سه مرکز تحقیقاتی شامل مرکز تحقیقاتی نانو، مدل‌سازی و ادبیات است.
وی در ادامه پیوند جامعه با صنعت را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: در راستای گسترش پیوند جامعه با صنعت مرکز رشدی را تعبیه کردیم که در این مرکز 20 شرکت حضور دارند. 7 شرکت رتبه دانش‌بنیانی را از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اخذ کرده‌اند. همچنین 70 محصول قابل تجاری‌سازی در واحد تهران‌ جنوب وجود دارد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد تهران‌ جنوب با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان در سنوات اخیر اختراعاتی را داشته است که تاکنون از هشت طرح پژوهشی حمایت صورت گرفته است، گفت: امسال 161 مورد بازدید علمی داشتیم و تعداد انجمن‌های علمی دانشگاه از 38 مورد سال گذشته به 45 مورد در سال جاری رسیده است.
شیخان توسعه همکاری‌های پژوهشی را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در این راستا چندین پروژه همچون پروژه مدل‌سازی با شهرداری، طرح مشترک با ایمیدرو، طرح مشترک با پژوهشگاه علوم و دفاع مقدس و همچنین چهار پروپزال با مبلغ بالغ بر 600 میلیون تومان داریم.


28 آذر 1395 15:27
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟