پلیس دانش بنیان و علمی یک اولویت است

فرمانده نیروی انتظامی:
پلیس دانش بنیان و علمی یک اولویت است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس دانش بنیان و علمی یک اولویت است و اگر بخواهیم روزآمد باشیم و در صحنه پیشگیری و پیش بینی داشته باشیم باید از ظرفیت نیروهای مسلح استفاده کنیم.
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اشتری صبح امروز در اولین جشنواره دانش و پژوهش نیروهای مسلح (جشنواره امام علی) گفت: ناجا به دلیل تنوع و تعدد ماموریت ها و پاسخگویی به مردم و ارائه خدمات جزو مجموعه های بی نظیر محسوب می شود.
وی ادامه داد: وظیفه ناجا امنیت، نظم و آسایش برای مردم است که کاری مهم به شمار می آید.
اشتری با اشاره به دیدار فرماندهان ناجا با مقام معظم رهبری گفت: اگر چند دستگاه هم وظیفه خود را به درستی انجام ندهند ناجا وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد و خلاها را پر می کند.
وی با اشاره به صحبت رهبر انقلاب مبنی بر اینکه نیروی انتظامی مظهر اقتدار کشور است، گفت: رهبر انقلاب در جلسات متعدد و طی سالهای گذشته در مورد جایگاه ناجا صحبت های زیادی داشته اند.
فرمانده ناجا گفت: اگر بخواهیم منویات رهبری را محقق کنیم باید دانش بنیان و مبتنی بر موضوعات علمی و تحقیقاتی و پژوهشی باشیم.
وی افزود: برای هر کدام از واژه ها و موضوعاتی که رهبری به آن اشاره کردند باید در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کار شود.
اشتری افزود: پلیس دانش بنیان و علمی یک اولویت است و اگر بخواهیم روزآمد باشیم و در صحنه پیشگیری و پیش بینی داشته باشیم باید از ظرفیت نیروهای مسلح استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه تعامل خوبی بین ناجا و مراکز علمی وجود دارد و ما با بیش از ٧٠ دانشگاه ارتباط داریم گفت: توافق نامه هایی تهیه شده، اولویت ما نیروهای مسلح است که باید در این خصوص اهتمام داشته باشیم.
فرمانده ناجا گفت: یکی از دغدغه ها باید این باشد که مراکز آموزشی نیروهای مسلح به سطحی برسند که در کشور مرجعیت داشته باشند که امیدواریم با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح و مجموعه دانشگاه ها و مراکز علمی این موضوع را ارتقا دهیم و به مرجعیت برسیم البته در برخی موضوعات این مرجعیت وجود دارد.
اشتری گفت: نیروهای مسلح برای اجرای ماموریت ها با یکسری مشکلات مواجه هستند که با کمک تولیدات علمی پژوهشی که برای ما مثل نسخه شفا بخش است می توان این مشکلات را حل کرد.
وی افزود: ما صنعت دفاعی خوبی در جهان داریم که این مهم با همت بچه های جنگ، دانشمندان و هدایت های رهبری محقق شده است.


29 آذر 1395 13:12
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟