پارک های علم و فناوری زمینه ساز ایجاد فرصت های اشتغال ؛22 ایده برتر دانشگاه آزاد اسلامی تجاری سازی می شود

پارک های علم و فناوری زمینه ساز ایجاد فرصت های اشتغال ؛22 ایده برتر دانشگاه آزاد اسلامی تجاری سازی می شود

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در استان اردبیل بیشتر درخواست جوانان تقاضای استخدام است، گفت: ایجاد پارک علم و فناوری در استان یاری دهنده به مراکز رشد و فناوری برای ایجاد زمینه های اشتغال خواهد بود.
مجید خدابخش، در آیین اختتامیه دومین استارآپ ویکند دانشگاهی استان در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود: پارک علم و وفناوری استان با پیگیری از وزارت علوم و تحقیقات کشور و واگذاری 10 هکتار زمین با هدف ایجاد، توسعه و حمایت از شرکت های دانش بنیان و تبدیل علم به کارآفرینی و درآمد راه اندازی شده است.
وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات مالی فراوان، برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و ایده های برتر 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان به صندوق نوآوری و شکوفایی که تسهیلات ارزان در نظر گرفته شده که برای هر گونه فعالیت و طرح های داوطلبین اختصاص می یابد.
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، خدابخش تشریح کرد: نباید از توجه به ظرفیت قابل توجه فضای مجازی غافل شد چرا که کارآفرینی و ایجاد ثروت در فضای مجازی نیاز چندانی به سرمایه مالی ندارد.
استاندار اردبیل با اشاره به اختصاص ردیف بودجه به پارک علم وفناوری استان در سال 96 ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد تحول و پیشرفت چشمگیر در فعالیت پارک علم وفن آوری استان باشیم.
استاندار اردبیل همچنین اضافه کرد: 22 ایده برتر برگزیده در دو استارتاپ دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در جلسه ای با حضور مسئولان امر بررسی و حمایت می شوند تا تجاری سازی شود.
خدابخش گفت: ایده پردازان برای پیشبرد ایده های خود می توانند فرصت را غنیمت شمرده و با استفاده از این تسهیلات ایده های خود را به مرحله عمل برسانند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: اگر در استان و دانشگاه های استان فعالیت های علمی و فرهنگی مشاهده می شود بخاطر حمایت همه جانبه استاندار از جامعه علمی می باشد که از این حمایت ها کمال تشکر را داریم.
علی شامل تشریح کرد : برای موفقیت در اردوی های کارآفرینی فقط نیاز است که ایده پردازان از نگرش خاص افراد خلاق برخوردار باشند تا بتوانند برای برطرف کردن مشکل ها و معضل ها اقدام کنند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود: استارت آپ ویکند دانشگاهی اردبیل با رویکرد فرهنگی به پیشنهاد شورای فرهنگی دانشگاه آزاد برگزار شد.
شامل اظهار داشت: اکثر اندیشمندان و متفکران بر این باورند که جامعه سالم و توسعه یافته محقق نخواهد شد مگر کار فرهنگی در آن به وقوع بپیوندد.
وی ادامه داد: مرگ فرهنگی موقعی فرا می رسد که در جامعه تحرکات فرهنگی وجود نداشته باشد.
دومین اردوی استارت آپ ویکند دانشگاهی اردبیل با رویکرد نوآوری فرهنگی و اجتماعی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از سه روز برنامه متوالی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، با معرفی سه تیم برتر شرکت کننده به کار خود خاتمه داد.


30 آذر 1395 15:58
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟