حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد

سلطانی‌فر:
حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد، گفت: حمایت از تولید ایرانی می‌تواند در حل معضل اشتغال راه‌گشا باشد و حمایت از عرصه تولید کالاها و خدمات دانش بنیان داخلی زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می‌کند.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، به نقل از ستاد خبری جشنواره «ایران‌ساخت»، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اصلاح الگوهای خرید و تولید برای رونق تولید داخلی اشاره کرد و گفت: ما باید چه در بخش مصرف داخلی و چه در صادرات ضمن آن‌که باید تلاش کنیم الگوها به نفع تولید ملی کشور اصلاح شود، تمام توان خود را به کار ببندیم تا کیفیت کالای دانش بنیان تولیدی بالا برود.
وزیر ورزش و جوانان تولید دانش‌بنیان را در افزایش کیفیت کالای داخلی اثرگذار دانست و افزود: یکی از روش‌هایی که می‌تواند منجر به افزایش کیفیت کالای ما شود، تولید دانش‌بنیان است و استفاده از فناوری و نوآوری در تولید کشور می‌تواند رونق تولید، استقبال مصرف‌کننده داخلی و ایجاد زمینه صادرات را به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: طبیعتا اگر می‌خواهیم مردم کشور کالای تولیدکننده کشورشان را انتخاب کنند یا قصد ورود به بازارهای جهانی را داریم، باید کالای استاندارد و با کیفیتی ارائه دهیم تا توانمندی رقابت در عرصه جهانی و نیز دست برتر در رقابت با کالاهای خارجی وارد شده به کشور از آنِ کالای داخلی باشد.
سلطانی‌فر، با بیان این‌که حمایت از تولید دانش بنیان ایرانی، ضرورتی است که می‌تواند در حل معضل اشتغال به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه جوان این کشور راه‌گشا باشد، اظهار کرد: حمایت هر خریدار ایرانی از کالای کشورش، روشن شدن چراغ تولید را ممکن می‌کند و وقتی تولید داخلی پویا باشد، اشتغال ایجاد می‌شود و با تحقق روند حمایت از تولید دانش بنیان داخلی است که می‌توان انتظار داشت جوانان ما در حوزه‌های صنعتی و فناوری و دانش‌بنیان مشغول به کار و اداره خانواده هستند.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه چینش بستر فرهنگی و نیز تولید باید به گونه‌ای باشد که مردم در انتخاب میان کالای شناخته شده خارجی و کالای ساخت ایران، به سراغ خرید کالای کشورشان بروند، اظهار کرد: اگر کالاهای تولیدی با استفاده از فناوری، مواد اولیه با کیفیت و از همه مهم‌تر عزم تولیدکننده برای تولید کم نقص و باکیفیت ساخته شود، مطمئناً استانداردهای لازم را کسب می‌کند و ضمن جلب نظر مصرف کننده داخلی، ادامه حیات مجموعه تولیدی و استمرار تولید آن مجموعه اشتغال مضاعف را به همراه خواهد داشت
وی با اشاره به تاثیرگذاری رویدادهای فرهنگساز همچون جشنواره «ایران ساخت» در حمایت از تولیدکننده ایرانی برای ایجاد اشتغال، افزود: باید کشور به هر نحو در مسیر حمایت از تولید دانش‌بنیان داخلی حرکت کند زیرا به جز این روند، حل مشکلات جامعه جوان که در راس آن اشتغال است، دور از تصور خواهد بود. بنابراین جشنواره «ایران ساخت» هم که در این عرصه تلاش می‌کند، می‌تواند زمینه سازی مناسبی را فراهم آورد.
براساس این گزارش، ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه‌ای و ایده بازار بخش‌های جشنواره «ایران ساخت» هستند.
این رویداد ملی با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وبسایت www.iransaakht.ir مراجعه فرمایند. 


1 دی 1395 12:20
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟