1200 شرکت دانش بنیان در بخش سلامت فعال هستند

معاون وزیر بهداشت:
1200 شرکت دانش بنیان در بخش سلامت فعال هستند

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که از مجموع 3500 شرکت دانش بنیان در کشور 1200 شرکت در بخش سلامت فعال هستند، گفت: بروکراسی و کمبود بودجه دو مانع اصلی در برابر این شرکت ها هستند.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر رضا ملک زاده روزچهارشنبه در حاشیه گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون 458 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه سلامت در 60 مرکز رشد دانشگاهی مستقر هستند که پس از فعالیت و خروج از دانشگاه، اقدام به تولید فن آوری خواهند کرد.
وی همچنین در مورد محصولات شرکت های دانش بنیان گفت: این شرکت ها تاکنون چهارهزار محصول تولید کرده اند که دوهزار و 800 محصول وارد بازار شده و یک هزار و 200 محصول نیز در شرف ورود به بازار هستند.
وی به صدور محصولات شرکت های دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: 73 محصول از 52 شرکت دانش بنیان به خارج از کشور صادر شده است.
ملک زاده همچنین با تاکید بر رفع موانع پیش روی فعالیت شرکت های دانش بنیان، گفت : باید راه را برای فعالیت آنها فراهم کنیم تا این شرکت ها به دنبال تجاری سازی باشند. 


20 تير 1397 12:48
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟