اشتغال در حوزه فناوری کمتر از انتظار است

استاندارگلستان:
اشتغال در حوزه فناوری کمتر از انتظار است

استاندار گلستان از تشکیل کارگروه وِیژه برای حمایت از اشتغال و کارآفرینی در حوزه فناوری ارتباطاعات و اطلاعات خبر داد و گفت: تاکنون میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در این بخش انتظارات را برآورده نکرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا سید مناف هاشمی شامگاه سه شنبه در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه تخصصی الکامپ در گرگان اظهار داشت: گلستان در شاخص های فناوری اطلاعات و مسیرهای توسعه ای در رتبه های بالای کشور قرار دارد ،اما با وجود این آمار نویدبخش و داشتن استعدادها و نخبگان مطرح، سطح اقدامات در خصوص اشتغال و کارآفرینی به حد انتظار نرسیده است.
به گفته وی؛ کارگروه ویژه تلاش می کند که دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی که در حوزه کارآفرینی آی تی طرح های مناسبی ارائه کرده اند حمایت و با تعامل بانک ها فضای تلاش آنها بهتر شود.
وی ادامه داد: کشور ما و استان گلستان با مشکل کم آبی مواجه بوده و نگرش ها در این استان مبنی بر کشاورزی بودن باید تغییر کرده و مباحث حوزه تجارت، گردشگری و صنعت بیشتر پیگیری شود.
استاندار گلستان اضافه کرد: باید اقتصاد و اشتغال در حوزه آی تی را با جدیت دنبال کنیم و تسهیلات و حمایت های دولت در این بخش به فعالان آن معرفی شود.
هاشمی افزود: گلستان در حوزه اشتغال، مشارکت بانوان و فناوری از استان های برتر کشور است و باید استعدادها در این بخش ها شناسایی و پویا شود.
وی یادآور شد: از یکهزار و 500 پروژه حوزه اشتغال روستایی و اشتغال ارزان که به بانک‌های عامل استان معرفی شده بسیاری از طرح های مرتبط به حوزه فناوری ارتباطات به نتیجه نرسیده که شاید به دلیل توجیه نبودن برخی بانک ها و یا دستگاه های اجرایی است که باید این مساله پیگیری و رفع شود.
به گزارش ایرنا در حاشیه این مراسم دو تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری گلستان و شرکت شتاب دهنده جهش و همچنین دانشگاه گلستان و شبکه علمی کشور منعقد و از تمبرهشتمین نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.
نمایشگاه الکامپ 97 با محور رایانه، الکترونیک، فناوری اطلاعات، ماشین های اداری، سیستم های مخابراتی، هوشمند سازی، دولت الکترونیک، استارت آپ ها و موبایل به همراه اولین نمایشگاه تخصصی چاپ، تبلیغات، مطبوعات و رسانه های دیجیتال و اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه، بورس، سرمایه گذاری و اشتغال تا 22 تیرماه در گرگان ادامه دارد. 


20 تير 1397 13:12
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟