121 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به خراسان جنوبی ابلاغ شد

121 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به خراسان جنوبی ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: امسال 121 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به استان ابلاغ شده است.
به گزارش ایرنا عباس رکنی روز سه شنبه در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر 11 طرح بالای 6 میلیارد تومان به مبلغ 140 میلیارد تومان به کارگروه ملی فرستاده شده است که در صورت مصوب شدن اشتغال بالایی برای استان در بر خواهد داشت.
وی بیان کرد: از بهمن ماه پارسال تا اردیبهشت ماه گذشته فقط 6 میلیارد و 500 میلیون تومان از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.
وی گفت: از اردیبهشت ماه گذشته تاکنون رقم پرداختی تسهیلات اشتغال به 31.5 میلیارد تومان رسیده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته 15 جلسه و امسال تاکنون 11 جلسه کارگروه تخصصی اشتغال در استان برگزار شده که در قالب آن 802 طرح مصوب به مبلغ 480 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده است.
وی به طرح های اشتغال روستایی شهرستان ها اشاره کرد و افزود: از مجموع طرح های اشتغال استان 54 طرح مصوب به مبلغ 42 میلیارد تومان مربوط به شهرستان بشرویه است.
وی گفت: از مجموع طرح های مصوب و معرفی شده شهرستان بشرویه به بانک ها 13 طرح با بیش از هشت میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.
رکنی اضافه کرد: همچنین 129 طرح مصوب به مبلغ بیش از 61 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان بیرجند به بانک های عامل معرفی و تاکنون 32 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی تعداد طرح های اشتغال شهرستان خوسف را 50 مورد به مبلغ 42 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: شهرستان های درمیان 56 طرح، زیرکوه 53 طرح، سرایان 46 طرح، طبس 50 طرح، فردوس 50 طرح، قاین 70 طرح، نهبندان 87 طرح و شهرستان سربیشه 65 طرح به بانک معرفی کرده اند.
وی تصریح کرد: اگر قرار باشد امور با شرایط عادی و اداری پیش برود به جایی نخواهیم رسید و باید به دنبال سرمایه گذار خوب در حوزه ایجاد اشتغال های پایدار در استان باشیم. 


20 تير 1397 15:5
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا مایل به شرکت درطرح کارورزی که توسط دولت اعلام شده هستید؟