52 درصد تعهدات اشتغال سرخه محقق شد

فرماندار سرخه:
52 درصد تعهدات اشتغال سرخه محقق شد

سرخه - فرماندار سرخه بابیان اینکه ۵۲درصد تعهدات اشتغال این شهرستان طی سال جاری محقق شده است، گفت: طی مدت چهارماهه نخست سال جاری ۱۸۵ نفر در سرخه مشغول به کار شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌محمد مؤیدی زاده ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال سرخه به میزبانی سالن جلسات فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه تعهد اشتغال این شهرستان ۳۵۴ نفر برای سال جاری تعیین‌شده است، ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۲ درصد تعهدات اشتغال انجام و ۱۸۵ نفر مشغول کار شدند.
وی با اشاره به اینکه طرح تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری می‌تواند نیروی محرکه و مولد جامعه روستایی را تقویت کند، افزود: در سطح شهرستان تاکنون ۱۷ طرح بااعتبار بیش از ۱۶۸ هزار میلیون ریال با اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر تهیه، تدوین و جمع‌بندی و به بانک‌های عامل معرفی‌شده است.
افزایش طرح‌های اشتغال‌زایی در سرخه
فرماندار سرخه بابیان اینکه طی سال گذشته برای ۴۶ طرح اشتغال‌زایی روستایی اعتباری بالغ‌بر دو هزار و ۴۳۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این میزان در چهارماهه نخست سال جاری به ۱۲۷ طرح افزایش یافت که تاکنون برای ۲۵ طرح اعتباری بالغ‌بر یک هزار و ۵۲۰ میلیون ریال پرداخت‌شده است.
مؤیدی زاده در ادامه تصریح کرد: سرخه با بیش از ۶۷ درصد میزان پرداخت تسهیلات نسبت به سهمیه در حوزه مشاغل خانگی توانسته است در سال ۹۷ رتبه دوم در سطح استان را به خود اختصاص دهد.
وی با انتقاد به عملکرد بانک‌ها عامل در حوزه پرداخت تسهیلات افزود: یکی از آسیب‌هایی که در حوزه طرح تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در حال حاضر وجود دارد عدم پرداخت به‌موقع تسهیلات بود که باعث کمرنگ شدن روحیه و انگیزه تلاش بین‌ متقاضیان خواهد شد.
انعقاد ۲ طرح اشتغال‌زایی سرخه در بانک‌های عامل
فرماندار سرخه بابیان اینکه تاکنون دو طرح اشتغال‌زایی در بانک‌های عامل منعقدشده است، ابراز داشت: امیدواریم با همکاری بانک‌های عامل ضمن پرداخت تسهیلات این دو قرارداد، شاهد تخصیص اعتبارات به اکثر طرح‌های ارسالی این شهرستان به بانک‌ها باشیم تا در آینده اشتغال جوانان روستایی در این شهرستان تقویت شود.
مؤیدی زاده در ادامه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و همچنین توجه دولت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تشکیل جلسات مستمر در این حوزه، تصریح کرد: در برهه‌ای که دشمنان نظام درصدد اعمال تحریم و ایجاد فشار بر اقتصاد و رفاه اجتماعی جامعه هستند می‌توان با تقویت تولیدات داخلی، استفاده از ظرفیت جوانان و متخصصان نخبه، بهره‌گیری از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از کارآفرینی و توجه به کارگر ایرانی از این برهه حساس اقتصادی به‌سلامت عبور کرد.
وی با اشاره به تحولات اقتصادی کشور و بازار سکه، طلا و ارز در ماه‌های اخیر افزود: در مواجهه با دشمنان و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در حوزه‌های مختلف همبستگی، انسجام عمومی و وحدت ملی بسیار تأثیر گزار است و یقیناً راه را بر رخنه دشمنان به موضوعات مختلف کشور خواهد بست و توطئه‌ها را خنثی و خواب معاندان برای آسیب رساندن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی را برآشفته خواهد ساخت.
ضرورت توجه به تولید داخلی
فرماندار سرخه با تأکید بر تلاش دستگاه‌های عضو کارگروه اشتغال شهرستان در راستای رسیدگی بیش‌ازپیش به متقاضیان تسهیلات در قالب این طرح ابراز داشت: جلسات کارگروه اشتغال به‌صورت هفتگی و مستمر برگزار شود.
مؤیدی زاده بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی در برهه کنونی باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد، اضافه کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی با اعمال تحریم‌های ظالمانه سعی در فشار اقتصادی بر کشور دارند که اتکا به تولید داخلی راهکار مؤثر عبور از این توطئه آنان محسوب می‌شود. 


17 امرداد 1397 14:11
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟