جهش بودجه ای نیاز امرور پارک های علم و فناوری است

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری:
جهش بودجه ای نیاز امرور پارک های علم و فناوری است

دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری  گفت: مدیریت پارک‌‌های علم و فناوری تحت تأثیر نظام مالکیتی آن، الزاما باید مشارکت‌پذیر باشد.
به گزارش بازارکار دکتر کشمیری درخصوص تفاوت‌ها در اصول حاکم بر ساختار کالبدی و طرح جامع پارک‌های علمی و فناوری اظهار داشت: فضای کالبدی و طرح جامع پارک‌های علم و فناوری تحت تأثیر محتوا و عناصر محتوایی است و برخلاف مراکز آموزشی و پژوهشی، کالبد یک پارک علم و فناوری و مؤلفه‌های اصلی آن به شدت در شکل‌گیری و موفقیت پارک تأثیرگذار است.
وی با بیان اینکه محتوای یک پارک علم و فناوری، اقتصاد و کسب و کار است افزود: از منظر کالبد و محتوا پارک علم و فناوری بیش از آنکه شبیه یک محیط آموزشی و پژوهشی باشد، شبیه یک محیط شهری یا یک شهرک صنعتی است.
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری درخصوص مؤلفه‌های مهم توسعه کالبدی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی، اصول شهرسازی، منظر و معماری، فناوری و نوآوری و مدیریت سبز مؤلفه‌هایی هستند که نقش به سزایی در موفقیت یک پارک علم و فناوری خواهند داشت.
وی افزود: نظام و چارچوب سرمایه‌گذاری توسعه پارک‌علم و فناوری کاملاً متفاوت از مراکز آموزشی و پژوهشی است و مالکیت در پارک‌های علم و فناوری یکپارچه و واحد نیست بلکه یک مالکیت ترکیبی است.
دکتر کشمیری با بیان اینکه حوزه علم و فناوری نیازمند توجه ویژه می‌باشد خاطرنشان کرد: خوشبختانه دوستان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طی چند سال اخیر اهتمام مضاعفی داشته‌اند، اما باید جهش قابل ملاحظه‌ای در منابع مربوط به حوزه‌های علم و فناوری در کشور ایجاد شود و مشارکت منابع منطقه‌ای و مدیریت‌های استانی را نیز به کار گیریم.


15 مهر 1397 10:49
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟