­حضور مشاوران شغلی در پادگان ها

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا:
­حضور مشاوران شغلی در پادگان ها

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: برنامه مهارت افزایی سربازان از سال گذشته اجرا و حدود صدهزار نفر تحت آموزش قرار گرفته اند و تا پایان سال 97 نیز 200هزار نفر تحت برنامه مهارت افزایی نیروهای مسلح قرار می گیرند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار "ابراهیم کریمی" در خصوص مهارت افزایی سربازان بیان داشت: تلاش ما بر این است که هر سربازی با ورود به خدمت سربازی، حداقل یک مهارت را کسب کند یا در صورت داشتن مهارت، آن را توسعه دهیم تا بعد از ترخیص، برای جوانان فرصت شغلی مناسبی ایجاد شود.
وی اذعان داشت: برنامه مهارت افزایی سربازان از سال گذشته شروع شده است و حدود یک صد هزار نفر تحت آموزش هستند و تا پایان سال 97 نیز 200 هزار نفر تحت برنامه مهارت افزایی نیروهای مسلح قرار خواهند گرفت.
جانشین سازمان وظیفه عمومی با بیان این مطلب که به سلایق سربازان در انتخاب مهارت توجه می شود، افزود: امسال مهارت افزایی سربازان داوطلبانه بوده ولی از سال آینده برنامه ریزی به گونه ای است که همه سربازانی که وارد خدمت می شوند حتما باید حداقل یک مهارت را در پادگان ها و یا مراکزی که مشغول خدمت هستند، فرا بگیرند.
سردار کریمی خاطرنشان کرد: همان طور که مقام معظم رهبری در ابتدای سال 97 بر مقوله "افزایش مهارت ها "تاکید کرده اند هدف از مهارت آموزی، ارتقاء سطح مهارت ها و نه مدرک گرایی است؛ با این وجود با همکاری سازمان فنی و حرفه ای، سربازانی که دوره های مهارتی را بگذرانند، می توانند با شرکت در آزمون های فنی و حرفه ای؛ مدرک معتبر نیز دریافت کنند.
وی ادامه داد: افراد پس از اتمام خدمت سربازی، علاوه بر دریافت کارت پایان خدمت و گواهی مربوط به مهارت،گواهی سابقه کاری نیز دریافت می کنند که در زمینه کسب مهارت است.
این مقام مسئول در مورد ثبت کارنامه تحصیلی مشمولان گفت: دارندگان مدرک تحصیلی دانشگاهی به خصوص فوق لیسانس و بالاتر می توانند در مرحله ثبت درخواست اعزام به خدمت رزومه تحصیلی خود را نیز به دفاتر ارائه دهند تا از طریق سامانه وظیفه عمومی در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان داشت: نیروهای مسلح با توجه به نیاز خود از بین رزومه های تخصصی، نیروهای متخصص را انتخاب می کنند؛ این اقدام فرصتی را ایجاد می کند تا فردی که از دانشگاه خارج شده است، بتواند طبق تخصص خود در خدمت سربازی تجربه کسب کند.
سردار کریمی خاطرنشان کرد: تامین نیروی انسانی نیروهای مسلح به عهده این سازمان است و سعی داریم با توسعه زیرساخت ها، سربازی را به سمتی سوق دهیم که جوانان بیشتری بتوانند متناسب با تخصص خود به کارگیری شوند که زمینه ای برای افزایش مهارت های سربازی خواهد بود.
این مقام مسئول با بیان این مطلب که یکی از تصمیمات ستاد کل نیروهای مسلح برای رفاه حال سربازان در سال آینده، به کارگیری مشاوران شغلی در پادگان هاست، افزود: دیدگاه مسئولان نسبت به مقوله سربازی در حال حاضر متفاوت از دهه های گذشته شده و سعی بر این است که شرایط بهتری برای سربازان فراهم شود.
 


18 مهر 1397 9:35
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟