شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز 100 میلیارد تومان محصول فروختند

شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز 100 میلیارد تومان محصول فروختند

رئیس پارک علم  و فناوری البرز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز در سال گذشته 20 میلیارد تومان فروش محصول داشتند اما این رقم در شش ماهه ابتدایی امسال به 100 میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، دکتر ربانی در افتتاحیه همایش معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی سراسر کشور که امروز چهارشنبه 18 مهرماه در پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در کرج برگزار شد ضمن خرسندی از میزبانی این همایش گفت: جهاد دانشگاهی از ابتدای تاسیس تاکنون اهتمامی جدی در توسعه علم و فناوری کشور داشته است.
دکتر ربانی افزود: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی یکی از نمادهای خودباوری در کشور است و تاکنون مدیران ارشد زیادی از آن دیدن کرده و به تلاش این مجتمع برای بومی‎سازی دانش فنی اذعان کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه پارک علم و فناوری  البرز هم در کنار مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی مستقر شده است گفت: جهاد دانشگاهی پارک علم و فناوری البرز را برای هم‌افزایی در کنار این مجتمع بنا نهاده است.
رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی با اشاره به پیشینه شکل‌گیری این مجموعه اظهار کرد: ایده ساخت مجتمع از دهه 60 و در دو فاز مجزا شکل گرفت و ساخت و سازهای آن در اوایل دهه 70 در زمینی به مساحت 90 هکتار آغاز شد.
وی افزود: ایده اولیه برای ساخت این مجتمع بر این مبنا بود تا کارهای تحقیقاتی که امکان تجاری‌سازی دارند در اینجا مستقر شوند.
دکتر ربانی تصریح کرد: در همین راستا تاکنون 65 هزار مترمربع فضای ساخته شده، 23 هزار مترمربع فضای در دست ساخت، دو هکتار اراضی داروهای گیاهی، 16 هزار مترمربع گلخانه و سه پژوهشکده جهاد دانشگاهی در این مجموعه احداث و مستقر شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر اینها، سه بانک ژن مرکز ملی ذخایر ژنتیک، مرکز رشد زیست فناوری رویان و فارم تولید مثل حیوانات اصلاح نژاد شده نیز در این مجتمع مستقر شده است.
دکتر ربانی یکی از دستاوردهای مهم این مجتمع را دانش فنی ساخت دکل‌های حفاری عنوان و اعلام کرد: این مهم برای اولین بار در کشور توسط متخصصان این مجموعه عملیاتی شده است.
وی اهداف آموزشی و فرهنگی مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی را نیز مهم عنوان و خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای مستقر در این مجموعه میزبان دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای طی دوره‌های کارآموزی و ... هستند؛ ضمن اینکه در حوزه فرهنگی نیز رویدادهای مختلفی در این مجتمع برگزار می‌شود.
ربانی در ادامه به وضعیت پارک علم و فناوری البرز نیز اشاره و تصریح کرد: این پارک از سال 87 تأسیس شده و تاکنون 135 شرکت در آن مستقر شده تا البرز از این نظر در جایگاه پنجم کشور قرار گیرد.
وی از جمله فعالیت‌های این شرکت‌ها را در حوزه فنی مهندسی، کشاورزی، هنر، دامپزشکی، برق و ... عنوان و اعلام کرد: سال گذشته این شرکت‌ها 20 میلیارد تومان فروش محصول داشتند اما این رقم در شش ماهه ابتدایی امسال به 100 میلیارد تومان رسیده است.
گردهمایی دو روزه معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی فردا پنج شنبه نوزدهم مهرماه در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی پایان می یابد.


18 مهر 1397 14:22
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟