فعالیت ۱۵ واحد فناور در مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد؛
فعالیت ۱۵ واحد فناور در مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از فعالیت ۱۵ واحد فناور در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهران اوچی اردبیلی عصر دوشنبه در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری  گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل و مرکز دانش بنیان افزود: این مراکز و واحدهای فناور در بخش های تحقیقاتی، تولیدی و فرآوری فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: در این راستا و به منظور تسهیل انجام تحقیقات مورد نیاز، آزمایشگاه کشت بافت و عصاره‌گیری گیاهان دارویی در این مرکز راه‌اندازی شده و آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی به فعالان این عرصه است.
رئیس جهاددانشگاهی استان با بیان اینکه ورودی دانشگاه‌های استان باید مکمل فعالیت‌های مراکز رشد باشند، اضافه کرد: برای توسعه فناوری استان باید پارک علم و فناوری و مراکز رشد تقویت شوند تا بتوانند فضای مناسبی برای تبدیل ایده پژوهشگران به ثروت ایجاد کنند.
وی در عین حال با بیان اینکه رویدادهای کارآفرینی باید در شأن استان و مطابق با استانداردهای لازم برگزار شود، متذکر شد: این رویدادها باید راهکارهای مناسب و گره‌گشا برای گروه‌های شرکت کننده و ایده‌پردازان  ارائه کند.
اوچی بیان داشت: جامعه انتظار دارد خروجی رویدادهای کارآفرینی در جامعه ملموس باشد و شرکت‌کنندگان از مزایای آن برای عملیاتی کردن ایده‌های خود برخوردار بشوند.
وی به ظرفیت‌های این نهاد در زمینه آموزشی و پژوهشی اشاره و عنوان کرد: آمادگی داریم از این ظرفیت‌ها برای کمک به مراکز فعال در حوزه فناور و در زمینه فعالیت‌های کارآفرینی و مهارت محور استفاده کنیم. 


15 آبان 1397 8:56
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟