تولید کودهای زیستی برای بهبود عملکرد خاک و گیاهان

توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز؛
تولید کودهای زیستی برای بهبود عملکرد خاک و گیاهان

شرکت تعاونی تولیدی راهبر زیست فناور البرز مستقر در پارک علم و فناوری استان البرز کودهای زیستی برای بهبود عملکرد خاک و گیاهان تولید کرد.
به گزارش بازارکار ، شرکت تعاونی تولیدی راهبر زیست فناور یک واحد زیست فناور فعال در زمینه تولید کودهای زیستی و ترکیبات محرک رشد گیاهان به شمار می آید که  فعالیت خود را از سال ۹۳ با استقرار در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی آغاز نموده است. این شرکت در سال ۹۴ به عنوان یک شرکت دانش بنیان نوپا  پذیرفته شد و هم اکنون نیز در پارک علم و فناوری البرز مستقر است.
 مهدی مشتاقی نیکو مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی راهبر زیست فناور البرز اعتقاد دارد که جـایگزیـن نمـودن عناصـر غذایی مصـرف شـده خـاک با کودهای شیمیایی برای دستیابی به عملکرد اقتصـادی مطلـوب نباید به قیمت به خطـر انداختن سـلامت خـاک محصولات، محیط زیست و اتلاف منابع ارزشمند زیستی خاک تمـام شـود لذا این شرکت بر اساس برنامه چشم انداز ۲۰ ساله خود در بخش کودهای زیستی، آلی و ارگانیک و در راستای توسعه کشاورزی پایدار و ایجاد امنیت و سلامت غذایی جامعه، همواره خود را متعهد به تولید و عرضه مستقیم محصولات سالم و استاندارد دانسته و با فرهنگ سازی و تشویق کشاورزان نسبت به کاهش مصرف کودهای شیمیایی و جایگزین نمودن متناسب آنها با کودهای زیستی و ارگانیک، با تمام توان می کوشد تا در این عرصه به یکی از
موفق ترین کانون های عرضه تولیدات سالم و قابل اعتماد کشور بدل شود.
وی با تاکید بر تولید محصولات کشاورزی سالم تاکید کرد: کود زیستی ازته یک لیتری و هیومیک اسید دو محصول مهم این شرکت می باشد که می تواند برای کشاورزان در استفاده برای محصولات کشاورزی مفید باشد.

وی درباره  کود زیستی ازته یک لیتریتوضیح داد: این محصول یک کود زیستی با کلیه ویژگی های منحصر به فرد یک کود ارگانیک است که با تولید انواع آنزیم ها، اسیدهای آلی، آمینواسیدهای ضروری، انواع هورمون ها و محرک های رشد، ویتامین ها، مواد پیش نیاز ساخت پروتئین ها، کربوهیدرات ها، لیپیدها و اسید های نوکلوئیک، موجب تسریع و افزایش جوانه زنی، ریشه زایی و گلدهی گیاهان می شود
مشتاقی نیکو همچنین درباره محصول "هیومیک اسید" گفت: این محصول بر پایه سویه های میکربی خاکزی محرک رشد گیاه تولید شده و حاوی فرولاسیون جدیدی از هیومیک اسید غنی شده با عناصر غذایی ضروری مانند نیتروژن، پتاسیمو گوگرد است. استفاده مناسب از این محصول می تواند سبب ارتقای حاصلخیزی خاک، بهبود رشد گیاه و افزایش کیفیت و مقدار محصول شود. همچنین این فراورده به عنوان فعال کننده جمعیت زیستی خاک ، نقش مهمی در بهبود کیفیت زیستی خاک ایفا می کند.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر 120 شرکت فناور و دانش بنیان را در خود جای داده است و از آن ها حمایت می کند.


15 آبان 1397 14:8
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟