اشتغالزایی برای 44 هزار زنجانی در حوزه صنعت

اشتغالزایی برای 44 هزار زنجانی در حوزه صنعت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از صدور حدود یک هزار و 393 پروانه بهره‌برداری در زنجان خبر داد و گفت: مبلغ سرمایه‌گذاری این پروانه‌ها بیش از 7 هزار میلیارد تومان بوده و برای 44 هزار و 600 نفر اشتغالزایی کرده است.
ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در اولویت دولت قرار دارد، حساسیت نسبت به حوزه اقتصادی و اشتغال است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 671 درخواست سرمایه‌گذاری با عنوان جواز تاسیس و طرح توسعه با رقم 15 هزار میلیارد تومان در استان موجود است، گفت: اشتغال پیش‌بینی برای این مجوزها 56 هزار نفر است.
وی با بیان اینکه طبق میانگین کشوری 17 تا 24 درصد این مجوزها منتج به صدور پروانه بهره‌برداری می‌شود، افزود: در استان زنجان این رنج 22 درصد است.
فغفوری همچنین از صدور حدود یک هزار و 393 پروانه بهره‌برداری در استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: مبلغ سرمایه‌گذاری این پروانه‌ها بیش از 7 هزار میلیارد تومان است که طبق این آمار شاغلان حوزه صنعت استان 44 هزار و 600 نفر است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر همین اساس اکثر واحدهای صنعتی در استان در حوزه نرانسفورماتور، تولید انواع سیم و کابل، نساجی مدرن و سایر مواد شیمیایی و محصولات سنگ‌های تزیینی است.
وی در ادامه از صدور 362 مجوز در هفت ماهه امسال خبر داد و افزود: در این مدت 79 پروانه بهره‌برداری نیز صادر شده است که میزان سرمایه‌گذاری آنها 430 میلیارد تومان بوده است.
فغفوری همچنین از جذب اعتبارات مطلوب در حوزه تسهیلات طرح رونق خبر داد و اضافه کرد: امسال میزان این تسهیلات 34 میلیارد تومان بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه از احیای 29 واحد صنعتی غیرفعال در استان خبر داد و بیان کرد: همچنین در استان در زمینه تکمیل زنجیره‌های تولید نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در چهار یا پنج سال اخیر زنجیره فولاد در استان زنجان کامل شده است، گفت: با توجه به ظرفیت استان در حوزه معادن از همین رو در بخش سنگ آهن، کنستانتره و ذوب کامل در استان داریم و به هیچ وجه در معادن استان سنگ آهن خارج نمی‌شود.
فغفوری با اشاره به اینکه در حوزه تولید محصولات دخانی نیز شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنی استان زنجان جایگاه خوبی دارد، تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذار ژاپنی در استان و تولید چندین هزار نخ سیگار، استان زنجان را به یکی از قطب‌های دخانیات کشور تبدیل کرده است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از تبدیل شدن زنجان به قطب مواد شوینده کشور خبر داد و گفت: دو مجموعه بزرگ به نام پاکسان و پارس حیات در استان مشغول فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: در بحث مواد شوینده نیز افتتاح بزرگ و رسمی یکی از واحدهای بزرگ به نام گلرنگ انجام خواهد شد.
فغفوری بیان کرد: سرمایه‌گذاری خارجی در استان خوب است و سرمایه‌گذاران چینی، ژاپنی، ترکیه و آلمان در استان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

12 آذر 1397 11:41
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟