جامعه ایثارگری توانمندی بالایی در حوزه اشتغال دارد

جامعه ایثارگری توانمندی بالایی در حوزه اشتغال دارد

نشست کارگروه اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با حضور مدیرکل بنیاد یزد، نماینده استانداری و رییس اداره اشتغال ستاد مرکز برگزار شد.
به گزارش ایسنا،‌احمد ابراهیمی در این نشست با اشاره به لزوم حل معضل اشتغال ایثارگران و فرزندان آنان توضیح داد: فرهنگ اشتغال و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود. متأسفانه جامعه به سمت اشتغال دولتی که با ریسک کمتر و ضمانت بیشتری همراه است، سوق داده‌شده و لازم است با آموزش صحیح به جوانان از فراگیر شدن این باور غلط جلوگیری کرد.
وی ایثارگران را افرادی توانمند خواند و افزود: خانواده شهدا و ایثارگران از توانمندی بالایی در حوزه اشتغال برخوردار هستند لکن وضع قوانینی که فقط شامل کارمندان دولت می‌شود باعث گرایش غالب افراد جامعه به سمت مشاغل دولتی و فرار از تولید شده است.
ابراهیمی گفت: استان یزد شهری صنعتی است که توانمندی بسیار بالایی در عرصه تولید و به‌ تبع آن ایجاد اشتغال پایدار دارد ولی متأسفانه این ظرفیت بیشتر در اختیار افراد غیربومی قرارگرفته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد در پایان داشتن اطلاعات جامع و کامل در حوزه اشتغال را ضروری دانست و اضافه کرد: آمار اساس کار برنامه‌ریزی است و باید همواره تلاش کنیم آمار بنیاد در حوزه‌های مختلف به‌روز باشد.


 


13 آذر 1397 15:46
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟