استخدام ۳۵۰ محیط بان این هفته اعلام می‌شود

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست:
استخدام ۳۵۰ محیط بان این هفته اعلام می‌شود

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان اداری استخدامی این هفته اطلاعیه استخدام ۳۵۰ محیط بان را منتشر می‌کند. 
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد یگان حفاظت محیط زیست در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۷ اظهار کرد: نیمی از سازمان محیط زیست و نوک پیکان این سازمان محیط بانان هستند. درحالی که مظلوم‌ترین قشر از لحاظ امکانات حقوق و مزایا نیز این قشر هستند.
محبت خانی در ادامه بیان کرد: ۱۲۳ محیط بان کشور در راستای تامین امنیت جان خودرا از دست داده اند؛ که آخرین این شهدا شهید باشقره بود. بین ناجا و محیط زیست حوزه محیط بانی ارتباط خوبی برقرار شده است. ۸ نفر از متخلفین در پارک گلستان در حالی که هیچ نشانه‌ای از آن‌ها نبود ظرف ۴۸ ساعت دستگیر شدند و قاتل شهید باشقره هم اعتراف کرد. ۱۰ درصد اراضی ملی کشور در حوزه مناطق چهار گانه پارک‌های ملی ۳۱ پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش که ۱۶۹ تا هستند. ۲۸۴ منطقه چهارگانه ماست. ۱۷ میلیون ۷۰۰ هزار هکتار پاس ثابت دارند که ۶۰۹ پاسگاه محیط بانی در این مناطق چهارگانه وجود دارد. ۵۲۰ تا از این ۶۰۹ پاسگاه به علت نبود نیروی انسانی خالی است.
وی گفت: ۷۳۴۰ نیرو بیادداشته باشیم درحالی که ۳۴۰۰ تا محیط بانی داریم که این آمار یعنی ۵۰ درصد نیرو محیط بانی تامین است. بنا است سالی ۳۵۰ محیط بان استخدام کنیم. سازمان اداری استخدامی این هفته اطلاعیه استخدام ۳۵۰ محیط بان را منتشر می‌کند. امیدواریم تا عید این نیرو‌ها سر پست‌های خود حاضر شوند.
محبت خانی درباره اقدامات صورت گرفته در این ۹ ماه گفت: گرفتن مجوز خرید ۱۵۰ خودرو تویوتا‌های لیکس، ۷۰ دستگاه خودروی دیزلی از نوع فوتون، فراهم کردن زمینه تامین ۷۰۰ دستگاه موتور از طرف سازمان تملیکی، اختصاص ۳۵ میلیارد تومان بودجه مستقل برای یگان حفاظت محیط زیست درسال ۹۸، تامین بیمه تکمیلی مسئولیت و بیمه خانواده برای محیط بانان، بغل نویسی خودرو از تهران و اعزام به محیط بانی ها، تحویل ۳۰ خودروی آمیکو، تامین حداقل حقوق ۲ میلیون برای محیط بانان استان فارس، اختصاص ۶۰ میلیارد برای تجهیزات، ۲۸۲ درصد افزایش خرید و فروش حیات وحش زنده در حال پیگیری است که علت این افزایش کشف عقرب‌ها بود و پرداخت حق الکشف‌ها از سال ۹۴ پرداخت نشده که در حال پیگیری برای پرداخت آن‌ها هستیم.
فرمانده یگان حفاظت گفت: طریقه پیگیری پرونده‌ها در حوزه فضای مجازی به سه صورت حیوان آزاری، تاکسی درمی و خرید فروش حیوان به صورت زنده در سایت‌ها است که این سایت‌ها فیلتر شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۳۷۰ محیط بان قراردادی داریم و بقیه رسمی و قرادادی هستند افزود: سازمان هیچ مسئولیت‌ی در قبال محیط بانان شرکتی ندارد. هیچ آماری از محیط بانان شرکتی نداریم. بعد از فوت محیط بان در چند ماه گذشته ابلاغ شد هیچ محیط بانی‌ای نباید تنها پاس بدهد و هیچ محیط بان شرکتی نباید در پاسگاه‌های محیط بانی بماند. امسال وضعیت محیط بان شرکتی مشخص خواهد شد.


16 دی 1397 13:34
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟