بازاریابی و سنگ‌اندازی دستگاه‌های اجرایی مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان

ستاری مطرح کرد
بازاریابی و سنگ‌اندازی دستگاه‌های اجرایی مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان
 معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: امروز عمده مشکل شرکت‌های دانش بنیان مشکل بازار است که بخشی از مشکلات به خود جوانان برمی‌گردد چرا که ایده ندارند و محصول را تجاری نمی‌کنند و بخش دیگری از مشکل نیز سنگ اندازی برخی از دستگاه‌های اجرایی است.
به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز ۱۷ دی ماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فناوری استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در معاونت علمی و فناوری یک مجموعه پکیج حمایتی برای شرکت‌های دانش بنیان داریم و نقش پارک علم و فناوری در این حمایت‌ها مهم است.
وی گفت: پارک علم و فناوری استان تمام هماهنگی‌ها را با ارکان دولتی و غیردولتی استان انجام می‌دهد و خوشبختانه پارک علم و فناوری در خراسان جنوبی خوب کار کرده است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: این فعالیت باید بیش از پیش گسترش یابد و نمی‌توان تنها شرکت‌های دانش بنیان کوچک را حمایت کرد؛ بلکه باید حمایت به صورت منطقه‌ای باشد.
ستاری با بیان اینکه بخش کوچکی از حمایت ما، حمایت مالی است، تصریح کرد: باید یک اکوسیستم در استان داشته باشیم که بتوانیم از جوانان حمایت کنیم.
وی ادامه داد: امروز عمده مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان مشکل بازار است که بخشی از مشکلات به خود جوانان برمی‌گردد؛ چرا که ایده ندارند و محصول را تجاری نمی‌کنند و بخش دیگری از مشکل نیز سنگ اندازی برخی از دستگاه‌های اجرایی است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه اراده داشتن برای حمایت از جوانان از پول و تسهیلات مهم‌تر است، خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌های اجرایی کمک کنند که جوانان بازار اولیه را داشته باشند.
ستاری با بیان اینکه این اکوسیستم در استان شکل گرفته است، اظهار کرد: اختصاص بودجه به شرکت دانش‌بنیان دو طرفه است و پارک علم و فناوری برای برخی از ساخت و سازهای خود بودجه دارد و برای مراکز رشد و شتاب دهنده نیز اعتباری اختصاص می‌دهیم.
وی یادآور شد: باید مراکز رشد و شتاب دهنده‌ها گسترش پیدا کند و از ظرفیت‌های آن‌ها استفاده شود. 

17 دی 1397 19:1
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟