اصیل سازی تولید برترین نژاد گوسفند در ایران در دستور کار است

رئیس جهاددانشگاهی کشور مطرح کرد
اصیل سازی تولید برترین نژاد گوسفند در ایران در دستور کار است

رئیس جهاددانشگاهی کشور گفت: طبق اقدامات دانش‌بنیان انجام شده توسط جهاددانشگاهی در مرکز رویان، تولید برترین نژاد گوسفند در این مرکز آغاز شده است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از البرز، سیدحمید طیبی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری استان البرز، اظهار داشت: باید سعی کنیم تا از منابع اوقاف به شکل درستی استفاده شود.
وی افزود: فقدان سرمایه در سازمان جهاددانشگاهی موجب شده تا به سمت تجاری‌سازی‌های بزرگ نرویم اما در مواقعی که کمک‌های مردمی باشد همراه و پیشگام خواهیم بود.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه نسبت به علم نگاهی کاربردی داریم، گفت: باید شرایطی فراهم آورد تا علم به شکل صنعتی و نیمه صنعتی در جامعه درآید.
وی اضافه کرد: در این بازدید مقرر شد تا در چند حوزه مشخص همچون خدمات مهندسی، دام و طیور، صعنت پزشکی با نگاه علمی اقدام کنیم و در این میان تحقق منابع مالی و تأمین زیرساخت‌ها توسط اوقاف انجام خواهد شد.
طیبی با اشاره به اینکه در راستای ثمربخشی دانش و علم فعالیت خواهیم کرد، ادامه داد: باید نظارت و پیگیری شدید بر پروژه‌ها داشته باشیم و از هرگونه کم‌کاری و کوتاهی پرهیز کرد.
وی به نبود تحریم در حوزه دانش‌افزایی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید با افزایش تولیدات بچه‌ماهی در کشور همراه شویم و تولید ماهی در قفس را به سالانه 200 هزار تن برسانیم.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه توسعه تکنولوژی در دستورکار است، ادامه داد: تولید صنعت نژاد برتر گوسفند و اصیل‌سازی این تولیدات از جمله اقداماتی است که توسط جهاددانشگاهی صورت خواهد گرفت؛ در این رابطه مرکز رویان اقداماتی انجام داده است.
وی اضافه کرد: در حوزه صنعت نیز خدمات خوبی ارائه کرده‌ایم که نمک‌زدایی از نفت در این رابطه انجام می شود؛ همکاری صندوق توسعه ملی در راستای توسعه دانش نمک‌زدایی نیز مصوب شده است و در دستورکار قرار دارد.


18 دی 1397 17:15
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟