توسعه فعالیت‌ استارتاپی در استان سمنان نیازمند حمایت دولت است

فرماندار سمنان:
توسعه فعالیت‌ استارتاپی در استان سمنان نیازمند حمایت دولت است

فرماندار سمنان بابیان اینکه به لحاظ وجود فیبر نوری این استان رتبه اول را در کشور دارد، گفت: توسعه فعالیت‌های استارتاپی نیازمند حمایت وزارت ارتباط و دولت است.
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس دانایی صبح چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان سمنان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و افتتاح پروژه‌های حوزه «آی سی تی» به صورت ویدئو کنفرانس درمحل سالن اجتماعات امور مالیاتی استان ضمن بیان اینکه این استان فعالیت استارت آپی خوبی در حوزه صنعت، پزشکی و اقتصادی دارد، ابراز داشت: توسعه کسب‌وکارهای نوپا در این خطه نیازمند حمایت‌های بیشتر وزارت ارتباطات و دولت است.
وی بابیان اینکه شهر سمنان به لحاظ تعدد دانشگاه‌ها به نام استان دانشگاهی معرفی می‌شود، اضافه کرد: دیگر نمی‌توان از طریق مراکز دولتی اشتغال ایجاد کرد و می‌بایست با توجه به رشد علم و فناوری به سمت کسب‌وکارهای نوپا پیش رفت که بهترین راه آن برگزاری استارت آپ‌های مختلف و حمایت وزارت ارتباطات برای ایجاد اشتغال در این حوزه است.
فرماندار سمنان بابیان اینکه این استان از نظر وجود فیبر نوری رتبه اول کشور را دارد، ابراز داشت: به لحاظ امنیت بسیار بالا و موقعیت‌های بسیار خوب امیدواریم بتوانیم با بهره‌برداری از دیتا سنتر خدمات بیشتری به شهروندان ارائه کنیم.
دانایی بابیان اینکه استان سمنان را می‌توان به عنوان پایتخت دیتا سنتر ایران‌ برشمرد، تصریح کرد: تنها دیتا سنتر ماژول کشور در سمنان افتتاح خواهد شد و همچنین با توجه به سرمایه‌گذاری بانک‌ها این روند می تواند تحول خوبی را برای سمنان داشته باشد.
وی بابیان اینکه سمنان به لحاظ صنعت، تاریخ و گردشگری حرفی برای گفتن دارد، اضافه کرد: با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی می‌توان در همه حوزه‌ها شاهد تحولات خوب و رونق اقتصادی باشیم.
به گزارش خبرنگار مهر، در دهه فجر امسال ۱۱۴ پروژه عمرانی و اقتصادی شهر سمنان کلنگ زنی و افتتاح می‌شود و مجموع پروژه‌هایی که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد با اعتباری بالغ‌بر ۱۰۳ میلیارد تومان در دستگاه‌های مختلف استان پیش‌بینی‌شده است.


17 بهمن 1397 10:52
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟