جزئیات شرایط جدید صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات شرایط جدید صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان

بر اساس ضوابط جدید، فرآیند صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان بسیار آسان‌تر و مدت زمان صدور آن نیز کمتر شده است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، روح الله ذوالفقاری سرپرست معاونت برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ضمانت‌نامه‌های صادرشده شامل ضمانت‌نامه‌های پیمان و اعتباری است که به صورت حد اعتباری نیز قابل ارائه می‌باشد. به طوریکه در این موارد حد اعتباری برای شرکت‌های دانش بنیان تعیین می‌شود تا هر زمان که شرکت درخواست ضمانت‌نامه کرد در کمترین زمان ممکن به آن دست پیدا کند.
وی یادآور شد: در گذشته اطلاعاتی که از شرکت‌ها برای صدور ضمانت‌نامه دریافت می‌شد، اطلاعات گسترده و پراکنده‌ای بود که در برخی موارد منجر به دوباره کاری می‌شد. اکنون این سیستم در صندوق نوآوری و شکوفایی اصلاح شده است.
وی در این باره تصریح کرد: ضمن انجام هماهنگی لازم با بانک‌های عامل، فرآیند صدور ضمانت‌نامه با حذف مراحل و اطلاعات غیرضروری کوتاه شده و درخواست پس از تکمیل توسط شرکت، به صورت مستقیم در اختیار کارشناس مربوطه قرار می‌گیرد. بنابراین با مجموع این اقدامات امیدواریم زمان مورد نیاز برای صدور ضمانت نامه به کمتر از یک هفته برسد.
ذوالفقاری با بیان اینکه این ضمانت‌نامه‌ها توسط شبکه بانکی و با تخفیف کارمزد صادر می‌شوند، تصریح کرد: ضمانت‌نامه‌های شرکت در مناقصه/مزایده بدون اخذ ودیعه و سایر ضمانت‌نامه‌های پیمان با ودیعه حداکثر 5 درصد صادر خواهند شد.
 شرکت‌های دانش بنیان با مراجعه به وبگاه صندوق نوآوری و شکوفایی به نشانی www.nsfund.ir می‌توانند درخواست صدور ضمانت‌نامه را از طریق سامانه ارائه خدمت(غزال) ثبت کرده و پیگیر صدور ضمانت نامه باشند.


 


17 بهمن 1397 16:34
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟