500 عضو هیأت علمی در فراخوان بهمن جذب می‌شوند

500 عضو هیأت علمی در فراخوان بهمن جذب می‌شوند

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: با توجه به ظرفیت اعلام شده از سوی مرکز نظارت و ارزیابی، در فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه، 500 نفر جذب می‌شوند.
حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا افزود: مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی بر حسب مقدورات، ظرفیتی برای جذب اعضای هیأت علمی در نظر گرفته و آن را بین دانشگاه‌های دولتی توزیع می‌کند.
وی در مورد جذب هیات علمی در دانشگاه‌های غیردولتی نیز گفت: مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سقفی برای جذب هیأت علمی در دانشگاه‌های غیردولتی به جز محدودیت‌های متناسب با نقشه آمایش آموزش عالی، قائل نیست.
وی در مورد این محدودیت‌ها توضیح داد: محدودیت‌های جذب برای دانشگاه‌های غیردولتی، شامل رشته‌های دارای مجوز است و در این رشته‌ها هر تعداد عضو هیأت علمی که نیاز دارند، جذب می‌کنند و محدودیتی از نظر مرکز وجود ندارد و تعداد جذب را در این رشته‌ها محدود نمی‌کنیم.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: هر چند مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، 500 سهمیه برای جذب هیأت علمی در دانشگاه‌های دولتی اعلام کرد اما اعلام نیاز دانشگاه‌ها 10 برابر این عدد است.
بیستمین فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها از 15 بهمن ماه آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.


19 بهمن 1397 11:2
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟