جذب بیش از2 هزار عضوهیأت علمی در7 فراخوان وزارت علوم

جذب بیش از2 هزار عضوهیأت علمی در7 فراخوان وزارت علوم

 در هفت فراخوان اخیر مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 2 هزار و 75 نفر به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه ها جذب شدند که در این میان دانشگاه تهران بیشترین متقاضی را داشته است.
به گزارش روز جمعه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، نتایج هفت فراخوان اخیر مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم از شهریور 94 تا شهریور 97 بررسی شد.
این گزارش بر اساس تعداد افرادی است که تا پایان آبان ماه سال 97 در دانشگاه ها جذب شده اند و صرفاً دانشگاه هایی مطرح هستند که در هفت فراخوان اخیر دست کم چهار تن را جذب کرده اند.
متقاضیان با انتخاب دانشگاه های رده بالاتر و دانشگاه هایی که تعداد متقاضی کمتری برای هر کرسی خود دارند، شانس جذب خود را افزایش می دهند.
محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم هم پیش از این در گفت و گو با ایرنا از هوشمند شدن سامانه جذب وزارت علوم خبر داده بود. بر این اساس، راهنمایار به داوطلبان برای انتخاب دانشگاه مناسب با شرایط آنها کمک می کنند.
در این گزارش اسامی 141 دانشگاه، موسسه و پژوهشگاهی که در هفت فراخوان اخیر جذب هیأت علمی شرکت کرده اند، منتشر شده است. در این میان، دانشگاه تهران با داشتن 7 هزار و 125 متقاضی جذب هیأت علمی، پرمتقاضی ترین دانشگاه است. کم متقاضی ترین دانشگاه برای جذب در این هفت فراخوان از آن موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) است.
دانشگاه تهران در این هفت فراخوان تنها 86 تن را جذب کرده است و کمترین جذب در برخی دانشگاه ها طی این سه سال، به عدد چهار هم رسیده است.
در کل 2 هزار و 75 عضو هیأت علمی طی هفت فراخوان و در مدت زمان سه سال در دانشگاه ها جذب شدند.
بیستمین فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه های کشور از 15 بهمن ماه آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.


19 بهمن 1397 16:34
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟