صدور سه مصوبه برای تسهیل جذب بورسیه های بلاتکلیف در دانشگاه ها

صدور سه مصوبه برای تسهیل جذب بورسیه های بلاتکلیف در دانشگاه ها

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی سه مصوبه این هیئت برای تسهیل جذب بورسیه های بلاتکلیف در دانشگاه‌ها را تشریح کرد.
به گزارش بازارکار محمد علی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت جایابی بورسیه های بلاتکلیف گفت: برای بورسیه های بلاتکلیف یعنی بورسیه هایی که فارغ التحصیل شده ولی نتوانسته اند در دانشگاه‌ها مشغول شوند، فراخوانی در آذرماه سال جاری ارائه شد.
وی ادامه داد: براساس این فراخوان ۶۹ نفر از بورسیه ها که وزارت علوم نیز آنها را تایید کرده، هنوز جایابی نشده بودند، از این تعداد ۷ نفر از فراخوان سال گذشته بودند که هنوز دانشگاهی آنها را جذب نکرده بود.
رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآورشد: این بورسیه ها در رشته هایی بورس شده بودند که متقاضی رشته های مذکور بسیار کاهش یافته  است.
وی ادامه داد: هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی قبلا مصوبه ای ارائه داده بود که براساس آن اگر دانشگاهی فردی را که بورسیه کرده، جذب نکند تا ۵ سال اجازه  جذب نخواهد داشت، این مصوبه بسیار کمک کننده بود و موجب شد که برخی از دانشگاه ها بورسیه های خود را جذب کنند، مگر اینکه مشکل معدل داشته باشند.
کی نژاد خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد هم متعهد شد تا تعدادی از این بورسیه ها را پذیرش کند، دانشگاه های دیگری نیز بودند که آمادگی خود را برای پذیرش این بورسیه ها اعلام کردند  .
وی ادامه داد: اگر سال آینده شکایت‌هایی دراین خصوص وجود داشته باشد، به طور حتم آذر سال آینده دوباره فراخوان بورسیه ها تکرار می شود.  
کی نژاد خاطرنشان کرد: برای جذب بورسیه ها سه مشکل وجود داشت، که سه مصوبه برای آن صادر شد، اول اینکه برخی از این افراد در موسسات و دانشگاه ها مشغول فعالیت شده بودند که اغلب آنها ایثارگر بودند. همچنین پرونده آنها یک مرحله را طی کرده بود و دانشگاه ها برای آنها حکم پیمانی مشروط صادر کرده بودند که حکم آنها به حکم رسمی قطعی تبدیل و مشکل آنها حل شد.
وی ادامه داد: یک مصوبه مبنی برشرکت تمام بورسیه ها در فراخوان جذب ارائه شده بود که شامل بورسیه های قدیمی نمی شد ولی دانشگاه ها تصور می کردند که شامل بورسیه های قدیمی نیز می شود که این مشکل نیز برطرف شد.
رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: سومین نکته این بود که برخی دانشگاه ها از ۲ مرجع ذی صلاح برای صلاحیت عمومی این افراد سئوال می کردند که مدارکی که به آنها  ارسال می شد، خیلی شفاف نبود برای همین مصوب شد اگر مرجعی ۲۰ روز جواب نداد، پاسخ مثبت تلقی شود و براساس این سه مصوبه جذب بورسیه ها تسهیل شد.


21 بهمن 1397 12:22
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟