حمایت مجلس از اشتغال روستایی با مصوبه امهال وام کشاورزان خسارت دیده

پوربافرانی مطرح کرد:
حمایت مجلس از اشتغال روستایی با مصوبه امهال وام کشاورزان خسارت دیده

رئیس فراکسیون اشتغال و توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی از بانک ها به دلیل عدم اجرای امهال سه ساله وام کشاورزان خسارت دیده انتقاد کرد.
به گزارش بازار عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت حمایت از کشاورزان و امهال وام آنها، گفت: مجلس با مصوبه ای به کشاورزانی که خسارت دیده اند و به دنبال آن نتواسته اند درآمد لازم را کسب کنند کمک کرده است.
رئیس فراکسیون اشتغال و توسعه روستایی مجلس با اشاره به مصوبه امهال سه ساله وام های کشاورزان خسارت دیده، بیان داشت: به دنبال این مصوبه کشاورزانی که در حوزه دام، طیور و کشت با خسارت مواجه شدند، بازپرداخت وام آنها سه سال به تعویق افتاد.
نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس دهم با بیان اینکه برخی مصوبات مجلس در اجرا به مشکل برخورده است، ادامه داد: علت عدم اجرای برخی مصوبات مجلس از جمله امهال وام کشاورزان خسارت دیده این است که اعتبار لازم برای دولت دیده نشده و از سوی دیگر بانک ها با وجود اینکه از خسارت مطلع می شوند در راستای حمایت از کشاورزان اقدام نمی کنند.
جریمه وام بانکی
وی تاکید کرد: باید بانک ها، مجلس و دولت در راستای حمایت از کشاورزان اقدام و هر کدام باید بر اساس نقش و وظیفه ای که دارند عمل کنند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر در ادامه مسیر بانک ها نسبت به امهال وام کشاورزان خسارت دیده عمل نکنند مجلس واکنش نشان می دهد، گفت: باید این قانون که مصوب مجلس اجرایی شود چرا که زمان و هزینه بالایی در قوه مقننه صرف شده تا چنین مصوبه ای داشته باشیم بنابراین انتظاری جز اجرای آن نداریم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی بودجه سال 98 در دستگاه قانون گذاری، اظهار داشت: امهال وام کشاورزان خسارت دیده در این لایحه وجود دارد و بهترین گام برای اجرا این است که منابع کافی برای آن در نظر گرفته شود تا بانک ها در اجرای قانون بودجه سال آینده بیشترین همراهی را داشته باشند.


21 بهمن 1397 12:41
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟