کیش تبدیل به مرکزعلم و فناوری منطقه می شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:
کیش تبدیل به مرکزعلم و فناوری منطقه می شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصدی گفت: امیدواریم منطقه آزاد کیش تبدیل به منطقه علم و فناوری شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی بانک در بازدید از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این برج را دنیای جدیدی در حوزه علم و فناوری توصیف کرد و گفت: از این مراکز در کشور وجود دارد، ولی برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری‌هایی را با بخش خصوصی آغاز کرده است که گام مناسب و هوشمندی برای ارتباط بخش دولتی با خصوصی به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه در این برج محیط مناسبی برای فعالیت‌های علمی و فناوری و حوزه‌های دانش بنیان ایجاد شده است، افزود: از این رو برای ما بسیار ارزشمند است که این دانشگاه در منطقه آزاد هم به دنبال ظرفیت سازی برای توسعه فناوری است و هم برای ما امکاناتی را فراهم خواهد کرد.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از آمادگی این سازمان برای همکاری با دانشگاه خبر داد و یادآور شد: منطقه آزاد کیش ظرفیت‌های خوبی برای دانشگاه‌های موفق دارد به ویژه آنکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر سعی دارد تا از این ظرفیت برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی بین المللی و حضور محققان در کشور استفاده کند.
وی با تأکید بر اینکه تلاش ما بر این است که منطقه آزاد کیش تبدیل به فعالیت‌های علمی و پژوهشی و برگزاری کارگاه‌های بین المللی شود، ادامه داد: اکنون کشور دستخوش تحولاتی شده و دانشگاه‌ها نیز به عرصه‌های علم و فناوری وارد شده‌اند و این همان موضوعی است که ما به دنبال آن هستیم.


21 اسفند 1397 15:32
اخبار مرتبط
تقدیر استانداری البرز از پارک علم و فناوری البرز بخاطر مشارکت موثر در توسعه اشتغال وکار آفرینی
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟