نخستین استارت‌آپ صنایع دستی در شهرضا برگزار می‌شود

نخستین استارت‌آپ صنایع دستی در شهرضا برگزار می‌شود

 رئیس دانشگاه آزاد شهرضا با اشاره به اینکه استارت‌آپ‌ها فرصت طلایی برای تأمین بازار فروش صنایع دستی است، گفت: در سال آینده نخستین استارت‌آپ در حوزه صنایع دستی در دانشگاه آزاد شهرضا برگزار می‌شود.
فرید نعیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرضابا بیان اینکه دانشگاه آزاد شهرضا با بودجه‌ای که اداره می‌شود در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی بازده بالایی دارد، اظهارداشت: دانشگاه آزاد شهرضا بزرگ‌ترین واحد دانشگاهی در جنوب استان اصفهان است.
وی با اشاره به اینکه بعد از دانشگاه‌های مادر، دانشگاه آزاد در رتبه دوم قرار دارد‌، افزود: حرکت به سمت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دانش بنیان سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه سرمایه‌های آزاد کلیه واحدهای دانشگاهی در عرصه دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: دو شرکت‌ دانش‌بنیان با 8 هسته تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه کلیه فعالیت‌های دانشگاه آزاد شهرضا بر اساس یک برنامه راهبردی در 10 عنوان مشخص شده است، بیان کرد: تلاش و برنامه‌ریزی مدیران، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه سبب تبدیل شدن این واحد دانشگاهی به یکی از واحدهای سود ده شده است.
نعیمی با اشاره به اینکه کتابخانه تخصصی مواد مخدر و سواد رسانه‌ای در سال آینده در دانشگاه آزاد شهرضا راه‌اندازی می‌شود، گفت: کسانی که در این زمینه‌ها کار تخصصی انجام می‌دهند این کتابخانه کمک بزرگی به آن‌ها می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت استارت‌آپ‌ها در ایجاد کسب و کار جدید، خاطرنشان کرد: تاکنون دو رویداد استارت‌آپی در این دانشگاه برگزار شده و در سال آینده نخستین استارت‌آپ در حوزه صنایع دستی برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه صنایع دستی جزو صنایعی است که در شرایط تحریم به خوبی می‌تواند در گردش مالی و رونق اقتصادی نقش ایفا کند، بیان کرد: صنایع دستی در گذشته متناسب با شیوه زندگی سنتی بوده و اکنون باید صنایع دستی متناسب با شرایط روز تولید شده و کاربردی باشد.
وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای جذب برای خرید صنایع دستی، تولید کاربردی و متناسب با نیاز روز است، تصریح کرد: برای رونق صنایع دستی دولت باید از ایده‌های نو حمایت کند و هنرمندان به جای دغدغه و درگیری در پیچ و تاب اداری، به فکر عملی کردن ایده حفظ اصالت هنر باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با اشاره به برگزاری نشست تخصصی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه آزاد شهرضا در آینده‌ای نزدیک، تصریح کرد: دفتر مشاوره دانشگاه با رویکرد مشاوره روانشناختی، فرهنگی، حقوقی، شغلی و آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه آزاد شهرضا ایجاد شده است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی با تلفن همراه و راه‌اندازی بازارچه اقوام ایرانی و نمایش محصولات و آداب و رسوم شهرهای ایران در آینده نزدیک در این دانشگاه گفت: به زودی نمایشگاه و فروشگاه فن و هنر دانشجویی در این دانشگاه برگزار می‌شود. 


21 اسفند 1397 17:34
اخبار مرتبط
نوآوران حوزه صنایع‌دستی تخفیف ۵۰ درصدی می‌گیرند
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟