باید برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیشتر تلاش کنیم

استاندار اصفهان:
باید برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیشتر تلاش کنیم

استاندار اصفهان با تاکید بر ضرورت رفع مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی با هدف ایجاد اشتغال و تولید بیشتر، گفت : یکی از وظایف و رسالت های مهم ما این است که به واحدهای صنعتی بزرگ در حد توان و در راستای رفع مشکلات آن ها کمک کنیم.
به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت اسنوا در جمع خبرنگاران افزود : با بازدید از واحدهای مختلف این شرکت شاهد رونق چرخ اقتصاد و اشتغال جوانان بودیم.
وی با بیان اینکه چرخ صنعت در حال گردش است، تصریح کرد: یکی از وظایف دولت در شرایط فعلی ایجاد اشتغال است.
استاندار اصفهان اضافه کرد: همچنین در راستای رفع مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و جلوگیری از تعطیلی آن ها و در جهت اشتغال و تولید بیشتر تلاش کنیم.
رضایی بیان کرد: در این راستا با اعضای هیات دولت و مسوولان بانک ها در راستای رفع مشکلات تولید واحدهای صنعتی مذاکراتی انجام دادیم.
وی با بیان اینکه وظیفه و رسالت ما دربرابر واحدهای تولیدی بیشتر است، خاطرنشان کرد: باید در جهت رفع مسائل واحدهای صنعتی تلاش شود.
استاندار اصفهان گفت: خوشبختانه شاهد نشاط، شادابی، تلاش و بالندگی را در این شرکت شاهد هستیم که نشان دهنده رهایی از وابستگی هاست.
وی ابراز امیدواری کرد روز به روز شاهد تولید بیشتر در این واحدهای صنعتی باشیم زیرا با تولید بیشتر می توان در جهت کاهش قیمت ها و کاهش آلام مردم از گرانی قدم برداشت.
به گزارش ایرنا، گروه صنعتی انتخاب اصفهان با داشتن 6 کارخانه و نشان 'اسنوا'، به عنوان بزرگترین مجموعه سازنده و بِرند ملی تولید لوازم خانگی در کشور محسوب می شود.
این کارخانه در شهرک صنعتی 'مورچه خورت' اصفهان(45 کیلومتری شمال این شهر) قرار دارد.
امروز همچنین کلنگ احداث پارک پتروشیمیایی و پلیمری انتخاب با حضور استاندار و جمعی از مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به زمین زده شد.
به گزارش ایرنا، پارک پتروشیمیایی و پلیمری انتخاب واقع در شهرک مورچه خورت در زمینی به وسعت هفت هکتار توسط گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب به منظور تولید محصولات انواع پلی استایرن، انواع کامپاندهای پلیمری و پلی ال احداث شد.
طرح احداث واحد تولید انواع پلی استایرن با ظرفیت تولید 50 هزار تن در سال و حجم سرمایه گذاری ارزی 30 میلیارد یورو و حجم ریالی سه هزار میلیارد ریال است.
همچنین اشتغالزایی در دوران ساخت این طرح 300 نفر مستقیم و سه هزار نفر غیر مستقیم و اشتغالزایی در دوران بهره برداری 200 نفر مستقیم و 2 هزار نفر غیرمستقیم طی 12 ماه به بهره برداری می رسد.
پلی استایرن های معمولی و مقاوم از جمله پلیمرهای پرمصرف هستند که در گریدهای مختلف با توجه به نوع مصرف و کاربرد در دنیا تولید می شوند.
در کشور ایران با توجه به وجود منابع اولیه سرشار نفت و گاز، تکمیل زنجیره ارزش در پایین دست محصولات پتروشیمی موجب رفع نیاز مصرف داخلی به واردات و جلوگیری از خام فروشی و تولید ارزش افزوده می گردد.
** طرح احداث واحد تولید پلی اُل
این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال پیاده سازی شده است.
طرح احداث واحد تولید پلی ال با ظرفیت تولید 50 هزار تن در سال و حجم سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریال است.
این طرح در دوران ساخت 400 نفر به صورت مستقیم و در دوران بهره برداری 280 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند همچنین زمان اجرای این طرح 12 ماهه است.
پلی اُل نوعی الکل است که دارای گروه های متعدد هیدروکسیل و دارای هیدروژن فعال است و در حوزه های آرایشی، بهداشتی، دارویی و صنایع مختلف استفاده می شود.
پلی یول با داشتن گروه های تابع هیدروکسیل که دارای هیدروژن فعال هستند قابلیت ایجاد واکنش های آلی را دارا می باشد.
استفاده اصلی پلی یول پلیمریک، ایجاد واکنش آلی به منظور تولید دیگر پلیمرها است، آن ها می توانند با ایزو سیانات ها ترکیب و تولید پلی یورتان کنند.
موارد مصرف پلی اُل در صنعت مبلمان، خودرو، کفش سازی، صنعت ساختمانی جهت فرآیندهای ایزولاسیون، لوازم خانگی وبرودتی، صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، تولید بالش های هوشمند طبی، تولید تشک های هوشمند و جایگزین چوب در صنعت مبلمان و دکوراسیون است.
**تولید کامپاندهای پلیمری
این طرح با ظرفیت تولید هشت هزار تن در سال، حجم سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال و اشتغالزایی در دوران ساخت 100 نفر به صورت مستقیم و در دوران بهره برداری 75 نفر به صورت مستقیم احداث می شود همچنین زمان اجرا این طرح 6 ماهه پیش بینی شده است.
پلیمرها در انواع صنایع از جمله صنعت بسته بندی، تولید بوله و اتصالات، لوازم خانگی، قطعات خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
به منظور بهبود خواص پلیمرها و افزایش کارایی در مصارف گوناگون، کامپاندها به عنوان افزودنی، رنگ، پرکننده و تقویت کننده به پلیمرها اضافه می شوند.
به گزارش ایرنا، گروه صنعتی انتخاب اصفهان با داشتن 6 کارخانه و نشان 'اسنوا'، به عنوان بزرگترین مجموعه سازنده و بِرند ملی تولید لوازم خانگی در کشور محسوب می شود.
این کارخانه در شهرک صنعتی 'مورچه خورت' اصفهان(45 کیلومتری شمال این شهر) قرار دارد.


22 اسفند 1397 17:50
اخبار مرتبط
عیدی و سنوات نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ماهانه پرداخت می‌شود
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟