ثبت بیش از ۱۸ هزار نفر در سامانه پنجره واحد اشتغال اردبیل

ثبت بیش از ۱۸ هزار نفر در سامانه پنجره واحد اشتغال اردبیل

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل از ثبت بیش از ۱۸ هزار نفر در سامانه پنجره واحد اشتغال استان اردبیل خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ارژنگ عزیزی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل جلسه بررسی مستندات تعهدات اشتغال زایی دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به نهایی شدن سند آمایش استان اردبیل در اوایل سال آتی و ضرورت تدوین سند توسعه شهرستان‌ها در سال آینده افزود: تاکنون بیش از ۱۸ هزار نفر در سامانه پنجره واحد اشتغال استان راستی آزمایی و ثبت شده است.
وی بیان کرد: مجموعه تیم مدیریتی استان اردبیل خود را ملزم به ایجاد فرصت‌های شغلی می‌داند و از ابتدای امسال تاکنون گام‌های مهمی در تحقق این مهم برداشته شده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل همچنین به ضرورت حل مشکلات پروژه‌های مهم برای ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه برای راه اندازی کارخانه تولید ماشین‌های سنگین حدید مبتکران مشگین شهر لازم بود که ۵۰۰ نفر تکنسین در حوزه‌های تخصصی مانند برق، مکانیک و... دوره مهارت‌های خاص را سپری کنند که استانداری اردبیل با هماهنگی‌هایی که انجام داد، این افراد هم اکنون در سازمان فنی و حرفه‌ای مشغول سپری کردن دوره‌های مهارت آموزی خود می‌باشند.
عزیزی افزود: با هماهنگی‌هایی که انجام گرفت مقرر شد تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برنامه‌های اشتغال خود را برای سال آینده به همراه الزامات لازم برای تحقق آن ارائه نمایند و با شروع سال جدید تمامی تلاشمان را برای انجام تعهدات، بسیج خواهیم کرد.
همچنین در ادامه این جلسه قاسم رحیمی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در بحث پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل استان پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۲۲۰ درصدی هستیم.


22 اسفند 1397 17:56
اخبار مرتبط
باید برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیشتر تلاش کنیم
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟