اقتصـاد کشـور نیازمنـد سرمایه‌گذاری‌هـای بـزرگ اسـت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:
اقتصـاد کشـور نیازمنـد سرمایه‌گذاری‌هـای بـزرگ اسـت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای مجمع کارآفرینان ایران اظهار کرد:
از مجموع بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی، نزدیک به ۳ هزار واحد تولیدی بالای۱۰۰ نفر داریم و از نزدیک به ۵ هزار واحد نیز بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر فعالیت می‌کنند.
سعید زرندی گفت: حدود ۷۵ هزار واحد صنفی زیر ۵۰ نفر کارکن شامل می‌شود و این نشان‌دهنده آن است که در کشور شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری شکل نگرفته است.
زرندی افزود: در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه شرکت‌های بزرگ شکل گرفته‌اند که اغلب ارزش‌افزوده را ایجاد می‌کنند و اقتصـاد کشـور نیز نیازمند این فضای سرمایه‌گذاری است.
*** ایجاد هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری ملی و استانی در اقتصـاد کشـور 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید به دنبال ایجاد هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری ملی و استانی در اقتصـاد کشـور باشیم و در این خصوص با تشکل‌ها، انجمن‌ها و سرمایه‌گذاران در حال بررسی مکانیزم اجرایی آن هستیم.
وی گفت: اگر می‌خواهیم اقتصـاد کشـور از فضای دولتی و خصولتی نجات پیدا کند باید شرایط حضور بخش خصوصی اصیل و توانمند را فراهم کرد.
سعید زرندی تأکید کرد: تجربه نشان داده است شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام داده‌اند می‌توانند دست به سرمایه‌گذاری‌های جدید بزرگ در اقتصـاد کشـور بزنند. 
*** نظام رتبه‌بندی صنایع
زرندی افزود: یکی دیگر از موضوعات مهمی که در دستور کار قرار داده‌ایم، نظام رتبه‌بندی صنایع است تا بر اساس آن بتوانیم یک اولویت‌بندی در صنعت و اقتصـاد کشـور انجام دهیم.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت توضیح داد: هم‌اکنون هیچ تمایزی بین شرکت‌های کوچک و بزرگ نیست، یعنی واحدی که ۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرده یا ۱۰۰۰ نفر هیچ تفاوتی در ارائه خدمات و حمایت‌ها در دستگاه‌ها ندارند.
زرندی گفت: با نظام رتبه‌بندی در اقتصاد کشور باید برای شرکت‌های پیشران شرایط ویژه‌تری را ایجاد نمود.
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: در موضوعات مهم اقتصـاد کشـور نظرات بخش خصوصی و صاحب‌نظران را اخذ می‌نمایم تا بتوانیم به بهترین تصمیم برسیم.


22 اسفند 1397 18:12
اخبار مرتبط
باید برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی بیشتر تلاش کنیم
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟