مشکل بیمه آتش‌نشانان 4 درصد مشاغل سخت و زیان‌آور است

مشکل بیمه آتش‌نشانان 4 درصد مشاغل سخت و زیان‌آور است

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: همه آتش‌نشانان زیرپوشش بیمه هستند اما مشکل بحث چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور است که براساس قانون در حال حاضر بعد از 20 سال کار آتش‌نشانان و فراهم شدن شرایط بازنشستگی براساس نظر کمیته دریافت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سوژه‌های در سامانه فارس با عنوان مشکل بیمه کارکنان آتش نشانی ساری را پیگیری کنید ثبت شد که در آن از خبرنگاران فارس خواسته شد که این مسئله را پیگیری کنند.
ماهیت کار آتش‌نشانان رفتن به دل حوادث است، این در حالی است که هنوز در بحث بیمه مشکلاتی دارند.
آتش‌نشانان در تمام طول سال در حالت آماده‌باش هستند و هرگاه حادثه‌ای رخ دهد نخستین کسی هستند که به دل حوادث می‌روند و سعی می‌کنند در مواردی حتی با با از دست دادن اندام‌های بدن خود مشکل را برطرف کنند، کما اینکه موارد بسیایر حوادث داشتیم که آتش‌نشانان شهید شدند.
با وجود به این مسائل این انتظار می‌رود فردی که خود را به حادثه می‌زند با در نظر گرفتن مسائل بیمه‌ای و از کارافتادگی مغموم واقع نشود.
درحالی‌که آتش‌نشانان از نداشتن بیمه خود گلایه دارند مدیرکل تأمین اجتماعی  مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: همه آتش‌نشانان زیرپوشش بیمه هستند اما مشکل بحث چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور است که براساس قانون در حال حاضر بعد از 20 سال کار آتش‌نشانان و فراهم شدن شرایط بازنشستگی براساس نظر کمیته دریافت می‌شود.
علی‌اصغر محمودی افزود: قبلا این چهار درصد را دریافت می‌کردیم ولی در حال حاضر براساس قانون هر زمانی که فرد شرایط بازنشستگی را داشت به‌صورت کامل دریافت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر در حین عملیات مشکلی برای آتش‌نشانان پیش‌ آید حادثه ناشی از کار محسوب می‌شود و در دریافت حقوق و سایر مسائل سابقه ملاک نیست.
سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل نیز در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: همه آتش‌نشانان زیرپوشش بیمه هستند اما اختلافی که وجود دارد از زمانی‌که آتش‌نشانی جز مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گرفت براساس قانون کارفرما باید چهار درصد اضافه بابت حق بیمه پرداخت کند و قانون مکلف کرد کارفرما و بیمه در این زمینه توافق کنند.
مهدی اکبری افزود: اما اینکه ماهانه چهاردرصد بابت حق بیمه آتش‌نشانان به بیمه پرداخت شود زیربارش نمی‌رود و اعلام کرده این مبالغ باید بعد از پایان 20 سال براساس نرخ روز پرداخت شود که در آن زمان بار مالی زیادی را به همراه دارد.
وی اضافه کرد: اگر این مبالغ ماهانه پرداخت شود پرداخت آن را می‌توان انجام داد ولی با این شرایط خیلی دشوار است و این چالشی بوده که آتش‌نشانان کل کشور با آن درگیر هستند و این اطمینان برایشان به وجود نیامد که جز مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گرفتند.
سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بابل تصریح کرد: معضل بزرگی که آتش‌نشانان با آن درگیر هستند این بوده اگر آتش‌نشانی به‌عنوان نمونه سه ساله در حین عملیات دچار نقص یا از کارافتادگی شود در این صورت پرداختی براساس سوابق کاری و با حقوق سه روز در ماه باید زندگی و امرارمعاش کند.


26 اسفند 1397 16:54
اخبار مرتبط
کارفرمایان افزایش حقوق بر اساس نرخ تورم را می‌پذیرند
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟