نخستین نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برگزار شد

نخستین نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برگزار شد

نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» برگزار شد
نخستین نشست هم‌اندیشی «شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان» با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.
به گزارش بازارکار، نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضور قائم‌مقام و معاونان بنیاد ملی نخبگان و جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌‌های برتر در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.
در این نشست، ضمن اشاره به برخی از رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان در حوزه‌های فرهنگی، بر لزوم وجود پیوست فرهنگی در همۀ برنامه‌های بنیاد تأکید شد.
استفاده از تجربیات دیگر سازمان‌ها، تبیین دقیق وظایف و رسالت‌های دستگاه‌های دیگر در حوزه‌های فرهنگی مرتبط با نخبگان، تبدیل شدن موضوع نخبگان به گفتمان در جامعه، مسئله‌مند کردن فضای نخبگانی و پرهیز از تصدی‌گری در اجرای برنامه‌ها، از مهمترین موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.
طراحی و اجرای برنامه‌های هدفمند، تأکید بر ارتقاء حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی نخبگان؛ ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی نخبگان، توانمندسازی اجتماع نخبگانی برای حضوری موفق در عرصه‌های مورد نیاز، بررسی و آسب‌شناسی تجربیات موفق و ناموفق گذشته در برنامه‌های فرهنگی و پیامدسنجی آنها، ارتقاء هویت ملی در بین مستعدان‌برتر و افزایش حس وطن دوستی در آنان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر جامعۀ نخبگانی در موضوعات فرهنگی، بکارگیری مزیت‌های بومی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.
لازم به ذکر است، محمود سعادت فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان، مهدی فیض؛ معاون مستعدان، محمدصالح ترکستانی؛ معاون توسعه مدیریت‌ومنابع، مهدی حمزه‎پور؛ دبیر شورای فرهنگی‌سازی برنامه‌های بنیاد، وحید خاشعی؛ عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی، شهلا باقری؛عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، زهرا عبدخدایی؛ عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، ایزدخواه و مطهری نژاد؛ عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در این نشست حضور داشتند.


25 فروردين 1398 9:13
اخبار مرتبط
انجام گزارش کار پایان نامه‌های دانشگاه آزاد در یک سامانه جامع
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟