افزایش آمار اشتغال جوانان با راهکاری‌های بین المللی

همکاری ایران و سازمان جهانی کار آغاز می‌شود
افزایش آمار اشتغال جوانان با راهکاری‌های بین المللی

دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی گفت: در راستای افزایش میزان اشتغال‌زایی جوانان بستر‌های مناسب بین المللی ایجاد شد.
به گزارش بازارکار مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  در گفت‌وگو  با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به کنفرانس جامعه جهانی ارتباطات که در ژنو برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس هر ساله توسط اتحادیه جهانی مخابرات که زیرمجموعه سازمان ملل است، برگزار می‌شود.
دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ادامه داد: در این کنفرانس بسیاری از کشورهای جهان حضور داشتند و درباره موضوعات متعدد حوزه اقتصاد دیجیتال پنل‌های تخصصی برگزار کردند.
وی با بیان اینکه معاونت علمی و وزارت ارتباطات با همکاری یکدیگر پنل‌ تخصصی در این دوره از کنفرانس داشتند، گفت: برگزاری این پنل بر عهده بنده و از سمت معاونت علمی بود و  چند عضو خارجی از سازمان بین‌المللی کار و اتحادیه کارگری بین‌المللی در این پنل حضور داشتند.
بستر بین المللی برای افزایش اشتغال جوانان
محمدی افزود: در این پنل‌، موضوعاتی راجع به آینده شغلی و فعالیت‌هایی که می‌توان در آنها به حوزه‌های ‌ICT پرداخت، مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی با بیان اینکه برگزاری این پنل برای کشور ایران اتفاق خوشایندی محسوب می‌شود، اظهار کرد: مجموعه فعالیت‌های ما منجر شد تا برنامه‌های مشترکی را با سازمان بین‌المللی کار آغاز کنیم و همین برنامه‌ها سبب می‌شوند حوزه‌های شغلی اقتصاد دیجیتال که قابلیت اجرایی شدن در ایران را دارند مورد توجه قرار گیرند.
وی یادآوری کرد: به دنبال این هستیم تا با همکاری‌های بین المللی میزان اشتغال جوانان در حوزه اقتصاد افزایش پیدا کند و همچنین بستری را فراهم کنیم تا بر مبنای آن آموزش‌های لازم برای گسترش ارتباطات بین‌المللی فراهم شود.


26 فروردين 1398 9:25
اخبار مرتبط
راه اندازی مجتمع بزرگ گلخانه‌ای در یزد دغدغه دولت در زمینه اشتغال‌زایی را کاهش می‌دهد
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟