دانشگاه علمی کاربردی ادغام نمی شود

امید :
دانشگاه علمی کاربردی ادغام نمی شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: موضوع ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاه یا مراکز آموزش عالی در سال 98 نه تنها تاکنون مطرح نشده بلکه پیش از این نیز مطرح نبوده و دانشگاه جامع با هیچ دانشگاهی ادغام نمی شود.
به گزارش خبرنگاربازارکار به نقل از ایرنا مدحسین امید اظهار داشت: بحث و گمانه های تازه در باره ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر مراکز آموزش عالی صحت نداشته و مساله ادغام در باره این دانشگاه هیچ گاه مطرح نبوده و نیست.
وی اظهارات اخیر یکی از مسئولان ستاد نقشه جامع علمی کشور در باره ایجاد تغییرات در دانشگاه جامع علمی کاربردی را هم راستای اجرای سند آمایش آموزش عالی برای سال 98 اعلام کرد و گفت: منظور از این اظهارات، اقدامات دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای ماده 3 سند آمایش آموزش عالی بوده که دانشگاه جامع تاکنون بخشی از این مسیر را پیموده و گام های نهایی آن امسال اجرایی می شود.
امید افزود: دانشگاه جامع در سال های اخیر با اجرای برنامه هایی چون ماموریت گرایی هم راستای سند آمایش آموزش عالی حرکت کرده و در حال نزدیک شدن به اجرای کامل اهداف این سند در مراکز خود است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف از ادغام برخی مراکز علمی کاربردی را ساماندهی این مراکز به دنبال مصوبه دولت مبنی بر توقف فعالیت های مراکز علمی کاربردی وابسته به سازمان های دولتی اعلام و تصریح کرد: تنها ادغام برخی مراکز علمی کاربردی به دنبال مصوبه دولت انجام شده است و ساماندهی سایر مراکز نیز در دست اجرا است.
وی در ادامه از سه هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کابردی یاد کرد و گفت: ساماندهی، اجرای طرح آمایش آموزش عالی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ماموریت گرایی از اقدامات در دست در دانشگاه جامع است و این نشان می دهد دانشگاه علمی کاربردی در راستای اجرای سند آمایش آموزش عالی نسبت به سایر دانشگاه ها پیشتاز بوده و گام های نهایی را در این مسیر پشت سر می گذارد.
در حالی برای چندمین بار طی ماه های اخیر تکذیب ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سوی رئیس این دانشگاه صورت می گیرد که پیشتر نیز زمزمه هایی مبنی بر ادغام این دانشگاه با دانشگاه هایی چون پیام نور در فضای رسانه ای کشور مطرح شده بود.


27 فروردين 1398 9:24
اخبار مرتبط
ارتقای بنیه فناوری و توانمندی های تولید در کسب و کارها
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟