۲۵۰ دامغانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

رئیس اداره کار دامغان:
۲۵۰ دامغانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان با بیان اینکه آمار مشخصی از بیکاری در این شهرستان وجود ندارد، گفت: ۲۵۰ نفر ماهیانه بیمه مقرری بیکاری دریافت می‌کنند.
به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از مهر محمود پور معظمی ضمن بیان اینکه ۲۵۰ نفر در دامغان بیمه مقرری کاری دریافت می‌کنند، ابراز کرد: در این شهرستان نرخ بیکاری مشخص وجود ندارد چرا که در جای رسمی تعداد بیکاران هنوز ثبت نشده‌اند از سوی دیگر تنها نهادی که بیکاران به آن مراجعه می‌کنند دفاتر کاریابی است که درباره آن‌ها نیز باید گفت در سال گذشته ۵۵۷ دامغانی در این دفاتر ثبت نام کردند که از این تعداد ۷۴ نفر مشغول به کار شدند.
وی با بیان اینکه تعداد دریافت کنندگان بیمه بیکاری و همچنین ثبت نام کنندگان در دفاتر کاریابی همچنان همه بیکاران دامغان نیستند، ابراز کرد: تلاش‌های خوبی برای اشتغال در این شهرستان صورت گرفته برای مثال در سال گذشته ۳۶ نفر در طرح کارورزی دارای شغل شدند البته کارورزی نیز به این شکل است که هر کارفرما بیمه افراد مشغول در یک مکان را واریز و حقوق این افراد از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود.
صدور ۷۲۰ مجوز اشتغال خانگی در دامغان
رئیس اداره کار دامغان با اشاره به صدور مجوز ۷۲۰ طرح مشاغل خانگی طی سال ۹۷، افزود: این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی شهرستان پیشنهاد و مجوز آن صادر شده است.
پور معظمی همچنین گفت: یک میلیارد و ۵۳ میلیون تومان اعتبار برای ۱۳۸ طرح اشتغال طی سال ۹۷ پرداخت شد.
وی در ادامه به اجرای طرح‌های اشتغال روستایی عشایری دامغان نیز پرداخت و گفت: این شهرستان در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با ۱۵۳ طرح با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و ایجاد ۲۹۷ فرصت شغلی بعد از شاهرود رتبه دوم استان سمنان را به خود اختصاص داد.
پرداخت ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی عشایری
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان خاطر نشان کرد: میزان تسهیلات اشتغال روستایی عشایری در شهرستان که بخشی از پرونده‌های آن از سال قبل هنوز باقی هستند به ۳۸ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
پور معظمی همچنین از فعالیت ۵۰۰ شرکت تعاونی در دامغان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰۲ شرکت تعاونی فعال با ۶۱ هزار و ۱۹۵ عضو در دامغان وجود دارد که سرمایه اصلی آن‌ها ۳۰۴ میلیارد و ۶۰۳ میلیون و ۴۳ هزار ریال است.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر این تعاونی‌ها برای یک هزار و ۱۸۵ نفر در گرایش‌های کشاورزی، صنعت، دامپروری و خدماتی شغل ایجاد کرده‌اند. 


27 فروردين 1398 9:35
اخبار مرتبط
ثبت‌نام اولیه ۱۰ هزار نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در مناطق سیل‌زده
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟