کلاهبرداری به بهانه اخذ سهمیه دانشگاه و پروانه وکالت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت مطرح کرد
کلاهبرداری به بهانه اخذ سهمیه دانشگاه و پروانه وکالت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری یک جاعل کلاهبردار در محدوده شرق تهران، گفت: این متهم با منتسب کردن خود به دستگاه‌های حکومتی، دولتی و نظامی، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.
ه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ کارآگاه "کامیار چهری"، پگفت: چندی پیش تعدادی از شهروندان ساکن محدوده‌های شرق و مرکزی تهران، ضمن مراجعه به شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران، از فردی شکایت کردند که به بهانه واگذاری سهمیه‌های مختلف دانشگاهی و اعطای پروانه وکالت، از آن‌ها اخاذی‌هایی با مبالغ ۶۰ و ۷۰ میلیون تومان کرده است.
وی افزود: با ارجاع این پرونده از سوی دادسرا به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، موضوع تحت عنوان کلاهبرداری و جعل عنوان مورد بررسی قرار گرفت و کارآگاهان این پایگاه برای بررسی‌های اولیه از شکات دعوت کردند تا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کنند.
این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکیان در بررسی‌های انجام شده اظهار داشتند که با شرکت و خدمات متهم از طریق فضای مجازی آشنا شده و پس از حضور در موسسه این متهم، وی با معرفی خود تحت عناوین حکومتی و منتسب دانستن خود به ادارات دولتی و نظامی، به آن‌ها وعده داده که با توجه به سهمیه‌هایی که کانون وکلا و دانشگاه‌های معتبر کشور دارد، می‌تواند آن‌ها را وارد دانشگاه کرده و یا پرونده وکالت در کمترین زمان ممکن برایشان فراهم کند و با توجه به این مسئله از هر یک مبالغی بالغ بر ۷۰ الی ۸۰ میلیون تومان دریافت کرده است.
سرهنگ چهری، تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، این متهم ۵۵ ساله که علی نام داشت به همراه فرزندانش یک شرکت صوری در خیابان جردن تاسیس کرده و خدمات خود را از طریق سایت‌های مجازی تبلیغ می‌کرده و از آنجا که معلولیت پا داشته و با عصا حرکت می‌کرده، خود را جانبار معرفی کرده و ضمن انتساب خود به ارکان حکومتی، دستگاه‌های دولتی و نظامی به مراجعه کنندگان که اکثرا داوطلبان کنکور سراسری و یا وکلای تازه فارغ التحصیل شده بودند، وعده می‌داده که با ارتباطات خود در این دستگاه ها، می‌تواند سهمیه اخذ پروانه وکالت و یا سهمیه کنکور سراسری را برای آن‌ها دریافت کند و در ازای این کار از آن‌ها کلاهبرداری می‌کرده است.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، اظهار داشت: با به دست آمدن سرنخ‌های مذکور از سوی مال باختگان و اخذ چهره متهم، تیمی از کارآگاهان این یگان برای دستگیری متهم و همدستانش به محل شرکت اعزام شدند، اما مشخص شد که وی مدتی پیش شرکت خود را منحل و از محل گریخته است.
وی بیان داشت: تحقیقات تخصصی و فنی در این خصوص آغاز شد تا این که طی بررسی‌های انجام شده از سوی کارآگاهان مخفیگاه متهم واقع در محدوده حکیمیه تهرانپارس شناسایی و با هماهنگی‌های لازم از سوی مرجع قضائی تیمی از ماموران برای دستگیری متهم به محل اعزام شدند.
سرهنگ چهری، ادامه داد: از آنجا که خانواده متهم سعی داشتند با منحرف کردن مسیر تحقیقات و دستگیری به فرار و مخفی شدن متهم کمک کنند، بنابر هماهنگی‌های انجام شده از سوی مرجع قضائی مجوز ورود به منزل دریافت و کارآگاهان در نهایت این جاعل کلاهبردار را در حالی که زیر تختخوابش پنهان شده بود، دستگیر کردند.
وی اظهار داشت: متهم در تحقیقات انجام شده به جرم خود مبنی بر جعل عنوان و سوءاستفاده از عناوین دولتی و نظامی، اعتراف کرد و اذعان داشت که با تبلیغ در فضای مجازی و تاسیس یک موسسه صوری در محدوده خیابان جردن، اقدام به اخذ وجه از مراجعه کنندگان کرده و با وعده اخذ سهمیه دانشگاه و کانون وکلا، کلاهبرداری می‌کرده است.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به شناسایی ۱۱ تن از شاکیان پرونده و میزان ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری از سوی متهم، بنابر دستور بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۳ تهران، متهم برای شناسایی مال باختگان دیگر پرونده و کشف سایر جرایم، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


10 ارديبهشت 1398 16:8
اخبار مرتبط
انهدام شرکت هرمی در تهران
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟