وعده‌های خیالی استخدام در فضای مجازی

وعده‌های خیالی استخدام در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: کاربران شبکه‌های اجتماعی مراقب آگهی‌های استخدامی دروغینی که در شبکه‌های اجتماعی رواج پیدا کرده است باشند.
وعده‌های خیالی استخدام در فضای مجازیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سرهنگ امین یادگارنژاد، رییس پلیس فتا استان کرمان گفت: برخی افراد سودجو در فضای مجازی از مشکلات موجود در جامعه سوءاستفاده می‌کنند و با استفاده از کلمات و جملات فریبنده همچون استخدام فوری سعی می‌کنند هموطنان عزیز را به سمت هدف خود هدایت کنند.
وی افزود: یکی از مواردی که در حال حاضر به راحتی می‌تواند بر احساسات کاربران فضای مجازی تاثیر بگذارد، موضوع اشتغال است که بسیار مورد توجه جوانان است.
وی تصریح کرد: این سایت‌ها با ارسال مطالب جذاب از کاربران خود درخواست می‌کنند، ابتدا رزومه‌ای از فعالیت‌های خود را برای آن شرکت ارسال کنند که پس از چند روز با برقراری تماس از طرف شرکت مبنی بر اینکه رزومه شما مورد قبول شرکت واقع شده است خواستار واریز کردن مبلغی پول به حساب شرکت می‌شوند.
یادگارنژاد افزود: همه سایت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید از وزارت کار مجوز داشته باشند و همچنین تمامی این سایت‌ها باید در پایگاه ساماندهی به ثبت رسیده باشند؛ بنابراین پیش از انجام هر گونه فعالیت اینترنتی از معتبر بودن سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
رئیس پلیس فتا استان کرمان بیان داشت‌: مراجعه به سایت‌هایی با پسوند ir. تا حدود زیادی در زمینه جلوگیری از وقوع جرم و کشف آن موثر است؛ لذا هموطنان عزیز می‌توانند لیست سایت‌های ثبت شده در پایگاه ساماندهی را در سایت samandehi.ir مشاهده کنند و تا پیش از اطمینان کامل از قانونی بودن فعالیت سایت، هیچ گونه مبلغی را به حساب‌های درخواست شده واریز نکنند.

 


11 ارديبهشت 1398 14:35
اخبار مرتبط
فضای مجازی در اشتغال و رونق تولید ملی تاثیرگذار است
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟