ضرورت همکاری بیشتر بانک‌ها با صندوق نوآوری و شکوفایی در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان

یک نماینده مجلس مطرح کرد
ضرورت همکاری بیشتر بانک‌ها با صندوق نوآوری و شکوفایی در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان

نماینده مجلس شورای اسلامی بر ضرورت همکاری بیشتر بانک‌ها با صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد.
به گزارش بازارکار مرتضی صفاری‌‎نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: این صندوق با بودجه محدودی مواجه است و طبیعتا با بودجه محدود هم نمی‌توان کارهای بزرگی انجام داد، اندوخته این صندوق بسیار محدود است به طوریکه شرکت‌ها هم نسبت به این مسئله گلایه‌مند هستند.
وی با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها با صندوق نوآوری و شکوفایی در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، گفت: بانک‌ها باید در این حرکت، فعال شوند و حضور موثری در این رابطه داشته باشند.
صفاری‌نطنزی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی باید در راه رسیدن به اهداف خود تلاش کند و بکوشد تا منابعش بیشتر و شرایط بهتری برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان فراهم شود، هرچند که این وظیفه دولت و مجلس است که مشکلات بودجه‌ای صندوق نوآوری و شکوفایی را مرتفع کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به صورت هماهنگ و در کنار هم یک سلسله فعالیت‌هایی را به صورت مشترک انجام دهند چرا که این حرکت کمک کمک می‌کند تا کمی زودتر به محصول نهایی خود دست پیدا کنند.
نماینده نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در عبور از تحریم‌ها گفت: آنچه که می‌تواند ثروت ایجاد کند، علم و استفاده از آن در حوزه‌های مختلف است، دامنه علوم در حوزه خدمات و تکنولوژی‌های جدید بسیار گسترده است و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در رسیدن به این هدف، کمک‌رسان کشور باشند، امروز ما در مباحث فناوری با تحریم سختی مواجه هستیم که امیدوارم با برطرف شدن نواقص ساختاری کشور و با تقویت شرکت‌های دانش بنیان بتوانیم از این مرحله سخت نیز عبور کنیم.
وی ادامه داد: ضرورت برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، ارائه تسهیلات بانکی به این شرکت‌ها است تا نقدینگی این شرکت‌ها افزایش پیدا کند؛ البته خود دانشگاه‌ها هم باید یاری‌رسان این شرکت‌ها باشند.
صفاری‌نطنزی درباره میزان موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت‌هایی که از آنها صورت گرفته، رشد داشته‌اند اما رشد آنها مطابق با توقعات نیست.


24 ارديبهشت 1398 9:37
اخبار مرتبط
رأی دیوان عدالت اداری به معافیت کانون وکلا از پرداخت مالیات
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟