درخواست 75 نماینده مجلس برای بررسی عدم جذب پذیرفته‌شدگان آزمون قوه قضائیه

در قالب ماده 234
درخواست 75 نماینده مجلس برای بررسی عدم جذب پذیرفته‌شدگان آزمون قوه قضائیه

نماینده شاهین‌شهر در مجلس از درخواست 75 نفر از نمایندگان برای رسیدگی به عدم جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه در قالب ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس خبر داد.
به گزارش بازارکار حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تعداد 75 نفر از نمایندگان در نامه‌ای به هیأت رئیسه خواستار رسیدگی به موضوع عدم جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه در قالب ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس شدند.
وی افزود: در جریان این موضوع سازمان برنامه بودجه، سازمان اداری و استخدامی و وزارت دادگستری کوتاهی‌هایی را در اجرای مواد قانون برنامه ششم داشته‌اند که نمایندگان در این نامه خواستار رسیدگی به این موضوع هستند.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌بر اساس ماده 234 آئیننامه داخلی مجلس هر گاه جمعی از نمایندگان خواستار رسیدگی به موضوع خاصی شوند کمیته‌ای برای رسیدگی به موضوع مورد نظر تشکیل و گزارش کار آنها در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود و چنانچه نمایندگان در صحن تشخیص دهند در ارتباط با موضوع مورد نظر تخلفی صورت گرفته پرونده برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.
متن نامه نمایندگان به هیات رئیسه به شرح زیر است:
هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی
سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی و وزیر دادگستری از اجرای فراز دوم بند د ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم برای اجرایی شدن تکلیف معین در بند (ث) و ردیف ۲ جدول ۱۷ و صدر ماده صدرالاشاره استنکاف، و همچنین مواد ۱۱۸ و ۱۱۹ قانون مذکور را ناقص اجرا کرده‌اند.
لذا مقتضی است در اجرای ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در فرآیند رسیدگی قرار گیرد. 
شایان ذکر است ۶۴۰۰ نفر از بهترین جوانان میهن اسلامی در سال ۹۶ و ۹۷ پس از شرکت در آزمون و گذراندن فرآیندهای گزینش به عنوان کادر اداری و پشتیبان بلاتکلیف به سر می‌برند که با توجه به تکلیف قانونی دستگاه‌های ذی‌ربط بایستی موانع به‌کارگیری‌شان رفع شود.


19 خرداد 1398 14:0
اخبار مرتبط
مشارکت۱۲۰ هزار هنرجو در طرح برون سپاری آموزش های مهارتی
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟