راه‌اندازی دوره‌های آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان سازمان مدیریت صنعتی

با توجه به رویکرد ریاست جمهوری انجام شد:
راه‌اندازی دوره‌های آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان سازمان مدیریت صنعتی

نخستین دوره آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان در سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل این سازمان اعلام داشت: با توجه به رویکرد ریاست محترم جمهوری در خصوص مهارت‌محوری در نظام آموزش عالی کشور و تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، نخستین دوره آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش‌آموختگان در سازمان مدیریت صنعتی طراحی و برگزار شد.

 کیانی بختیاری در خصوص مخاطبین این دوره اظهار کرد: مخاطبین اصلی این دوره کلیه دانش‌آموختگان دانشگاهی صرف نظر از رشته و مدرک آنان است. این دوره به‌صورت یک روز در هفته (روزهای جمعه) برگزار شده و به مدت 6 ماه به‌طول می‌انجامد و دوره‌های بعدی در فواصل زمانی کوتاه در آینده برگزار خواهد شد و به‌زودی به شبکه نمایندگی‌های سازمان در کلیه استان‌ها تسری خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خاطر نشان کرد: امروزه افراد صرف نظر از حوزه‌های تخصصی برای ارائه عملکرد موفق، نیاز به تجهیز خود به مهارت و شایستگی‌های رفتاری دارند که آن‌ها را در عرصه فعالیت‌های کسب و کار موفق کند. سازمان مدیریت صنعتی با درک اهمیت این موضوع و با توجه به بررسی‌‌های مختلف در خصوص مدل‌های شایستگی رفتاری، اقدام به طراحی دوره مهارت‌های عمومی با هدف توسعه شایستگی‌های رفتاری کلیه دانش‌آموختگان دانشگاهی کرده است. مدت زمان این دوره برابر 85 ساعت طراحی شده است.

کیانی بختیاری افزود: مخاطبین پس از طی بسته شایستگی‌های رفتاری مورد ارزیابی دقیقی قرار می‌گیرند. در این بخش با استفاده از پیشرفته‌ترین متدهای ارزیابی مشخص می‌شود که متقاضی با توجه به ابعاد روان‌شناختی و ویژگی‌های شخصیتی خود برای کدام دسته از مشاغل مناسب‌تر است و نتایج حاصل از ارزیابی به‌صورت یک گزارش کتبی در اختیار ایشان قرار می‌گیرد و در ادامه به‌منظور درک شرایط واقعی محیط کار و به‌کار‌گیری عملی آموزه‌هایی که در قالب بسته‌های شایستگی‌های رفتاری و تخصصی ارائه شده‌اند؛ بخش کارآموزی در این دوره در نظر گرفته شده است. متقاضیان پس از طی بخش تخصصی وارد مرحله کارآموزی می‌شوند. در این مرحله کارآموز بر اساس بسته شایستگی تخصصی طی شده به شرکتی حائز شرایط جهت کارآموزی معرفی می‌شود. مدت دوره کارآموزی برابر دو ماه خواهد بود و در طی این دوره، شخص کارآموز در ارتباط مستقیم با مربی تعیین شده از سوی سازمان بوده و هر هفته گزارش کار خود را به ایشان ارائه می‌دهد.
کیانی بختیاری اذعان کرد: در این مرحله برای متقاضیانی که با موفقیت دو بسته توسعه شایستگی‌های رفتاری و تخصصی و هم چنین بخش کارآموزی را طی کرده‌اند، گواهینامه‌های صلاحیت حرفه‌ای توسط سازمان مدیریت صنعتی صادر می‌شوند. نقش گواهینامه‌های صادره؛ دادن اطمینان به مدیران و متولیان بنگاه‌های اقتصادی در خصوص داشتن شایستگی‌های مورد نیاز جهت استخدام فرد صاحب گواهینامه است. 
در پایان این دوره سازمان مدیریت صنعتی طی قرارداد انحصاری که با مجموعه های کاریابی معتبر منعقد کرده است، فرایند استخدام افرادی که گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کرده‌اند را تسهیل کرده و تا مرحله استخدام متقاضیان را همراهی و حمایت می‌کند.


19 خرداد 1398 14:32
اخبار مرتبط
قوه قضائیه از فعالان اقتصادی حمایت می‌کند
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟