اشتغال ۲۰۰ هزار نفری مردم آذربایجان شرقی در صنعت فرش

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
اشتغال ۲۰۰ هزار نفری مردم آذربایجان شرقی در صنعت فرش

استاندار آذربایجان شرقی از اشتغال ۲۰۰ هزار نفری مردم استان در صنعت فرش خبر داد و گفت: فرش تبریز برند جهانی است و باید این صنعت رونق بیشتری بگیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز دوشنبه در مراسم رونمایی از پوستر اولین نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز با بیان اینکه اولین نمایشگاه بین المللی فرش تبریز از ۹ تا ۱۳ مرداد ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تبریز برگزار می شود، افزود: این نمایشگاه بستری مناسب و بهتر برای تبلیغ و معرفی این محصول با ارزش است و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از این نمایشگاه بازدید کنند.
وی با تاکید بر اینکه استانداری آذربایجان شرقی با سایر استان‌ها نیز مکاتباتی برای حضور در این نمایشگاه بین المللی انجام داده است، ادامه داد: باید از این فرصت ارزشمند به نحو مطلوب استفاده کنیم.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه نمایشگاه فرش تبریز بین المللی است، ادامه داد: از نمایندگی وزارت امور خارجه در استان نیز در بخش بین المللی این نمایشگاه بزرگ یاری می طلبیم.
استاندار آذربایجان شرقی به ضرورت حضور هنرمندان صنعت فرش در این نمایشگاه نیز تاکید کرد و گفت: باید زمینه حضور فعالانه تجار، هنرمندان و بازرگانان بزرگ و مطرح در این نمایشگاه فراهم شود.
وی با بیان اینکه باید تبلیغات لازم برای برگزاری این نمایشگاه در سطوح مختلف انجام شود، ادامه داد: باید به صورت مطلوب و شایسته فرش تبریز و این نمایشگاه بین المللی را معرف کرد.
پورمحمدی به تعطیلی کارگاه‌های سنتی فرش در استان نیز اشاره داشت و افزود: متأسفانه به بهانه صنعتی کردن کارگاه‌های فرش شاهد تعطیلی کارگاه‌های سنتی فرش در آذربایجان شرقی هستیم. فرش تبریز نماد آذربایجان است که به لحاظ هنر، صنعت و اقتصاد دارای پتانسیل‌های بالایی است و باید از این قابلیت استفاده کرد. 


21 خرداد 1398 9:16
اخبار مرتبط
برای معرفی فرش دستباف استان برای راهنمایان گردشگری دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟