حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری برای اقتصاد کشور است

همتی:
حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری برای اقتصاد کشور است

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: هر چقدر به شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر قوانین و تسهیلات کمک کنیم به طور قطع در بهترین زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.
به گزارش بازارکار احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: در سال‌های اخیر رشد شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار خوب بوده است به طوریکه در حال حاضر این شرکت‌ها به خوبی در کشور خودنمایی می‌کنند که این مسئله نشان‌دهنده توجه مسئولان به این مسئله است.
وی ادامه داد: معتقدم ما هر چقدر به شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر قوانین و تسهیلات کمک کنیم به طور قطع در بهترین زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم چرا که این شرکت‌ها می‌توانند نقش پویایی را در اقتصاد ایران ایفا کنند ، به طور مثال صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده و در صورت تقویت می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
همتی در توصیه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: این مسئله یک امر دو سویه است؛ دو سوی حاکمیت و مردم؛ ما باید کاملا با هم حرکت کنیم، یعنی اگر می‌گوییم حاکمیت باید خود را ارتقاء بدهد باید بدانیم که مردم هم باید خود را در این فرآیند ارتقاء دهند، در حال حاضر ما با یک دنیایی مواجه هستیم که به سرعت در حال رشد و پیشرفت است و باید در این چارچوب رقابت کنیم، بنابراین استعدادی که در اختیار داریم باید صادقانه، خالصانه و مقتدرانه به کار گرفته شود.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی شرکت‌های دانش‌بنیان باید از توان و استعداد خود نهایت استفاده را ببرند، گفت: امروز شرکت‌های دانش‌بنیان نقش
مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند، بنابراین متناسب با چنین جایگاهی باید به جامعه خدمت ارائه کنند و حاکمیت نیز از آنها حمایت کند.
وی در ادامه با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در گذر از تحریم‌ها، گفت: در زمینه رونق تولید و اشتغال ما باید به اصول اقتصاد مقاومتی توجه کنیم. یکی از اصول اقتصاد مقاومتی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است، یعنی باید توجه ویژه‌ای به علوم پایه داشته باشیم.
همتی بیان داشت: اگر بر مبنای عقل حرکت کنیم به طور قطع برنامه‌ریزی‌های ما نیز بر همین محور تدوین ‌می‌شود اما اگر این مسائل مورد اهمیت قرار نگیرد حتی اگر مجهز به تعداد زیادی از شرکت‌های دانش بنیان هم باشیم نمی‌توانیم کاری را از پیش ببریم.


22 خرداد 1398 8:59
اخبار مرتبط
امروز از شبکه بین‌المللی استارتاپ‌ها رونمایی می شود
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟