۲۸۰۰ نفر در شهرک‌های گلخانه‌ای شمال استان اردبیل مشغول می‌شوند

استاندار اردبیل:
۲۸۰۰ نفر در شهرک‌های گلخانه‌ای شمال استان اردبیل مشغول می‌شوند

استاندار اردبیل گفت: تاکنون ۴۰۰هکتار از اراضی شهرک‌های گلخانه‌ای به سرمایه گذاران واگذار شده و ۲۸۰۰نفر در این شهرک‌ها بصورت پایدار شاغل می‌شوند.
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی تامین زیرساخت‌های شهرک‌های گلخانه‌ای شمال استان که با حضور مشاور مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور برگزار شد، گفت: استان اردبیل به عنوان پایلوت گلخانه‌ای کشور انتخاب شده است.
وی افزود: با راه اندازی شهرک‌های گلخانه‌ای در اقصی نقاط استان با کمترین سرمایه گذاری، بیشترین راندمان تولید و بهره دهی را از آن استان کنیم.
رئیس کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: در واگذاری اراضی و صدور مجوز به سرمایه گذارانی که کمترین تسهیلات را از دولت می‌خواهند توجه شود.
بهنام جو افزود: ایجاد زیرساخت‌های اساسی از قبیل برق رسانی، گاز رسانی و راه سازی از اولویت اصلی ما در بخش کشاورزی است و اولویت اصلی دولت نیز ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در کشور است.
وی با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی واحد‌های تولیدی و صنایع تبدیلی باید مورد توجه قرار گیرد افزود: با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و شرکت شهرک‌های کشاورزی، فاز اول این طرح بزرگ به زودی وارد چرخه فعالیت می‌شود و این پروژه در پایاب خداآفرین و کشت و صنعت تا ۵ فاز مرحله به مرحله قابل اجراست.
در این جلسه مشکلات زیست محیطی، تامین برق، گاز، آب و حقوق بهره برداری منابع طبیعی طبق ماده۴۷حقوق عرفی مورد بررسی قرار گرفت.


22 خرداد 1398 12:8
اخبار مرتبط
ارائه تسهیلات کم‌بهره‌ به واحدهای صنعتی کوچک اصفهان
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟