قشم اولین منطقه آزاد گردشگری معلولان می‌شود

دبیر ستاد مناسب‌سازی کشور:
قشم اولین منطقه آزاد گردشگری معلولان می‌شود

دبیر ستاد مناسب‌سازی کشور با اعلام استان‌هایی که در موضوع مناسب‌سازی پیشتاز بوده‌اند، گفت: منطقه آزاد قشم برای گردشگری معلولان انتخاب و مناسب‌سازی خواهد شد.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از مهر، «ابراهیم کاظمی مومن‌سرایی» رئیس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور با اشاره به اینکه شهرداری‌ها بر اساس قانون موظف به اجرای مناسب‌سازی هستند، تأکید کرد: در گذشته این قوانین ضمانت اجرایی نداشت اما بعد از تصویب قانون جدید حمایت از حقوق معلولان، این موضوع در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، آئین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان در حال حاضر در هیئت دولت در انتظار بررسی و تصویب است.
کاظمی مومن‌سرایی در پاسخ به این سوال که چندین سال است که عنوان می‌شود مناسب سازی شهرها فقط حدود ۳۰ درصد انجام شده است، گفت: البته به نظر می‌رسد کمی بیشتر از این عدد است و در جشنواره شهید رجایی ۲۴ هزار دستگاه مورد برسی قرار گرفتند که پس از انجام تحلیل در این خصوص، آمار نهایی سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که مناسب سازی را اجرا کرده اند را اعلام می‌کنیم.
دبیر ستاد مناسب سازی کشور، از امضای تفاهم نامه‌ای با منطقه آزاد قشم خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه منطقه آزاد قشم برای تردد، رفت و آمد معلولان مناسب‌سازی می‌شود و به اولین منطقه آزاد گردشگری معلولان تبدیل خواهد شد.
وی، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که این منطقه آزاد قشم را به عنوان پایلوت به منطقه گردشگری معلولان تبدیل کنیم و پس از آن نیز در مناطق دیگر این موضوع را گسترش دهیم.
کاظمی در خصوص استان‌هایی که بیشترین اقدامات مناسب سازی را برای معلولان داشته‌اند، تصریح کرد: استان خراسان رضوی ۴ دوره، استان برتر شناخته شده که در بحث فرهنگ‌سازی، برگزاری جشنواره‌های مختلف، مناسب‌سازی فضاهای شهری، حرم امام رضا (ع) و غیره اقدامات ویژه ای انجام داده، به طوری که ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای تردد معلولان مناسب‌سازی شده است و به تازگی نیز تاکسی‌های مناسب سازی شده جدیدی را وارد ناوگان حمل و نقل شهری کرده است.
دبیر ستاد مناسب سازی کشور، افزود: همچنین استان لرستان و بعد از آن نیز استان‌های گلستان و اصفهان همزمان در جایگاه بعدی در مناسب‌سازی هستند.
وی در خصوص وضعیت استان تهران در پایان یادآور شد: تهران به دلیل پایتخت بودن و بزرگی مساحت، خیلی نتوانسته در این رقابت‌ها قرار گیرد و حتی در برخی مواقع به رده‌های پایین مناسب‌سازی نیز نزول پیدا کرده است. شاید یکی از دلایل عدم مناسب‌سازی این باشد که فرمانداران خیلی همکاری و همراهی لازم را ندارند که امیدواریم با آمدن دکتر محسنی بندپی که خودش رئیس سازمان مناسب سازی بوده، اتفاقات خوب و مثبتی در تهران را شاهد باشیم.


22 خرداد 1398 12:10
اخبار مرتبط
۲۸۰۰ نفر در شهرک‌های گلخانه‌ای شمال استان اردبیل مشغول می‌شوند
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟