نخستین شهرک صنعتی تخصصی پوشاک خاورمیانه در تهران به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان تهران
نخستین شهرک صنعتی تخصصی پوشاک خاورمیانه در تهران به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به ایجاد شهرک تخصصی پوشاک در تهران گفت: این طرح برای نخستین بار در خاورمیانه با حدود ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم در تهران به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش بازارکار اکبر پرنیان در حاشیه نشست بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دماوند، با اشاره به فضای حاکم بر کشور و تحریم‌های جدید آمریکا اظهار داشت: واحدهای صنعتی استان به سمت بومی‌سازی و تهیه مواد اولیه داخل کشور و رفع نیازمندی‌های یکدیگر حرکت می‌کنند و به نظر می‌رسد کشور در حال ورود به یک دوره جهش تولید و ایجاد تکنولوژی و تولید علم در حوزه صنعت باشد.
وی با بیان اینکه علی‌رغم تبلیغات سوئی که انجام می‌شود اما در تمام واحدهای صنعتی توسعه دیده می‌شود افزود: خوشبختانه تمام واحدها درخواست توسعه، افزایش اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری دارند و جلوگیری از واردات و نهضت تولید در داخل کشور در حال انجام است، همچنان که حدود 20 درصد واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان تهران راکد هستند اما در سال 97 حدود 86 درصد نسبت به سال 96 افزایش واگذاری زمین داشتیم که آماری بسیار خوب و نشان از علاقه‌مندی به تولید دارد.
مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه هر هفته سه طرح صنعتی در استان کلنگ‌زنی می‌شود تصریح کرد: 3 هزار و 200 واحد طرح نیمه تمام از زمین تا نصب سوله وجود دارد که اگر این تعداد طرح‌ها و واحدهای راکد به بهره‌برداری برسند می‌توان ظرف مدت 2 سال 20  هزار شغل صنعتی پایدار در استان تهران به ایجاد کرد.
پرنیان با اشاره به فعالیت 47 بافت صنعتی در حال فعالیت گفت: این واحدها با مشکلاتی مانند نداشتن مجوزهای لازم و شرایط معرفی کالا روبه رو هستند که به هیئت دولت ابلاغ شده تا با موافقت دولت این 47 بافت پروانه‌دار و شناسنامه‌دار و به تولید ادامه دهند.
وی ادامه داد: تنها مشکل ما نقدینگی نیست بلکه باید فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم و برخی قوانین را متناسب با جنگ اقتصادی به صورت موقت حذف کنیم تا بتوان از تولید کشور بیشتر حمایت کرد، زیرا ظرفیت‌های بسیار زیادی در داخل وجود دارد.
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران سپس بیان کرد: قانون شعاع 120 کیلومتری مربوط به زمان قبل از انقلاب است اما متأسفانه همان‌طور که مشاهده می‌شود این قانون به صورت جدی انجام نشده است، البته ماده 11 قانون هوای پاک در برخی موارد اختیاراتی را به دست این کارگاه‌ها داده که حداقل در شهرک‌های صنعتی مشکلی نباشد، بنابراین انتقال این کارگاه‌ها باید براساس قانون به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند که تلاش داریم این موضوع به صورت ویژه انجام شود.
پرنیان با اشاره به افزایش 5 برابری بودجه‌ شهرک‌سازی‌ها برای تأمین زیرساخت‌های لازم افزود: در استان تهران جهش تکمیل زیرساخت‌های واحدهای صنعتی در حال انجام است تا واحدهای صنعتی تنها به تولید، فروش و صادرات کالای خود بپردازند.
وی در پایان با اشاره به اجرای طرح شهرک پوشاک در کشور خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی تخصصی پوشاک برای نخستین بار در خاورمیانه در استان تهران با حدود 4 الی 6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید که با ایجاد این شهرک 15 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد که مدرسه مد و طراحی، عرضه مستقیم پوشاک و زنجیره تولید پوشاک در آنجا رقم خواهد خورد.
 

 

22 خرداد 1398 13:50
اخبار مرتبط
لزوم توسعه شهرک‌های صنعتی البرز با هدف حل معضل بیکاری
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟